Moderný webdesign – aké galérie sú v kurze?

Webdesign stránok je veľmi široká téma, ktorej sú venované celé knihy. My sme sa z tejto témy rozhodli vybrať jednu menšiu časť, ktorá by sa nám mohla zmestiť do jedného blogu. Konkrétne sme sa rozhodli pre tému Aktuálne trendy v oblasti galérií obrázkov, ktoré sa na web stránky umiestňujú. Ako vyzerajú naozaj moderné galérie, vďaka ktorým bude váš webdesign pôsobiť sviežo a trendy? Prečítajte si v našom dnešnom článku!

Prečo sa mení webdesign galérií?

Galérie obrázkov sú súčasťou web stránok už niekoľko desiatok rokov, avšak v posledných mesiacoch výrazne začali meniť svoj vzhľad najmä v súvislosti s tým, že sa čoraz viac na stránkach začali využívať programovacie jazyky JavaScript a CSS. Vďaka nim je možné meniť webdesign galérie na oveľa dynamickejší, ako tomu bolo ešte pred nedávnom. Výsledkom toho sú skutočne experimentálne galérie obrázkov.

Niekoľko tipov (aj) pre vašu stránku

Najnovšie trendy, pokiaľ ide o webdesign galérií obrázkov, by sa dali rozdeliť na štyri základné kategórie, resp. nápady, ktoré sme pri surfovaní na internete objavili:

  1. Pružný „zásobník“ obrázkov – ide v podstate o galériu obrázkov, v ktorej sú obrázky akoby naskladané na sebe a vy sa medzi nimi neposúvate žiadnymi šípkami, ani ničím iným, ale klikaním a posúvaním myšou, akoby ste jednotlivé obrázky „odhadzovali“ preč z virtuálnej kôpky.
  2. „Knižná“ galéria – ide o webdesign, pri ktorom galéria obrázkov vyzerá ako jedna veľká kniha a pri prechádzaní jednotlivých snímkov máte vďaka animáciám pocit, že listujete v skutočnej knihe.
  3. „Veterná“ galéria – tu máte zasa vďaka animáciám pocit, že obrázky doslova ulietavajú preč z vašej obrazovky, keď sa medzi nimi preklikávate (či už do jednej strany alebo do rôznych strán).
  4. „Kartová“ galéria – ide o veľmi hravý a milý webdesign, ktorý sa skôr hodí na neoficiálne stránky. Obrázky sú rôznymi spôsobmi usporiadané podobne, ako keď máte rozložené hracie karty na ruke alebo na stole. Animácie pre posúvanie medzi obrázkami sú tiež prispôsobené tomuto štýlu.

Toto sú štyri najzaujímavejšie a najmodernejšie typy galérií, ktoré sme pre vás na internete našli. Každopádne, ak plánujete nový webdesign vašej stránky, odporúčame vám siahnuť po niečom modernom, čo bude na návštevníkov pôsobiť nezastaralo a inovatívne.