Multifunkčné pohovky sú praktickým zariadením aj pre malé priestory

Pohovky sú veľmi vkusným zariadením do menších obývacích izieb, ale výborne sa hodia aj do pracovní, hosťovských či študentských izieb, jednoducho všade tam, kde je potrebné šetriť priestorom a pritom vytvoriť veľmi vkusné a štýlové zariadenie vhodné na sedenie aj spanie. Multifunkčné sú počas dňa štýlovou sedačkou, za ktorú sa nemusíte hanbiť pred žiadnou návštevou (dokonalý imidž dotvoríte pomocou rôznych doplnkov do domácnosti, ako sú ozdobné vankúšiky a deky) a večer sa jednoduchým spôsobom pohovky premenia na pohodlné rozkladacie lôžko vhodné k prenocovaniu jednej až dvoch osôb. Ak navyše disponujú aj praktickým úložným priestorom, kde môžete uschovať všetky lôžkoviny, je to výhoda naviac, pretože môžete mať pohovku vždy dokonale upravenú. Témy ohľadom bývania sa často venujú riešeniam ako účelne a prakticky zariadiť malometrážne byty, ako sú napr. garsónky a práve kvalitné multifunkčné pohovky sú jedným z vhodných riešení.

pohovky

Pohovky môžu byť praktické a zároveň veľmi štýlové

Rozlišujete pohovky na príležitostné a každodenné spanie

Pri kúpe pohoviek vždy rozlišujte účel, na ktorý ich plánujete využívať, pretože je značný rozdiel medzi pohovkami určenými na príležitostné alebo každodenné spanie. Rozkladacie pohovky na každodenné spanie musia mať túto skutočnosť uvedenú v popise výrobku, pretože ide o typy pohoviek, ktoré sú vyhotovené tak, aby spĺňali vyššie nároky na pevnosť, stabilitu a nosnosť konštrukcie, ako aj nároky na vyšší komfort a kvalitu samotného lôžka. V neposlednom rade je dôležité všímať si aj samotný systém rozkladania, aby bol predovšetkým manuálne nenáročný, ak zvážite, že tento úkon budete musieť vykonávať denne.

pohovky

Minimalistický dizajn pohovky vám umožní jednoduchú kombináciu s ostatným nábytkom

Pohovka, ktorá sú kvalitná, praktická, funkčná a zároveň dekoruje miestnosť

Žiadané a veľmi populárne sú na trhu najmä pohovky, ktoré sú nielen kvalitné, praktické a dokonale funkčné, ale zároveň esteticky dotvárajú a dekorujú miestnosť svojim štýlovým a moderným dizajnom. K obľúbeným farbám v súčasnosti patria najmä zemité odtiene, ako je hnedá, béžová a tiež odtiene sivá, antracitová a prevažujú hranatejšie tvary. Súčasťou pohoviek môžu byť aj dva až štyri praktické vankúše, ktoré slúžia ako pohodlné opierky na chrbát či podrúčky.