Na čo si dať pozor pri montáži novej kuchyne?

Rozhodli ste sa pre montáž novej kuchyne? Tak to si rozhodne vyžaduje okrem správne zvoleného nábytku a spotrebičov aj jej dobré plánovanie. Veď na to, aby všetko fungovalo tak ako má, je potrebné, aby používanie kuchyne bolo v prvom rade ergonomické, funkčné a bezpečné. Na čo všetko treba teda myslieť pred tým, ako začnete svoju montáž kuchyne?

montáž kuchyne

Montáž kuchyne do detailov

Montáž kuchyne si vyžaduje nové rozvody elektriny

Mnoho ľudí v dnešnej dobe siaha po moderných prvkoch kuchynskej linky. Môže ísť napríklad o rôzne zabudované spotrebiče, výkonné digestory či ostrovčeky na prípravu jedál. Tieto originálne doplnky v kuchyni si však vyžadujú, aby sme si dobre premysleli ich inštaláciu. Môžeme si napríklad zvoliť umiestnenie vedenia v lištách, ak nechceme zasahovať do steny. Ďalšou dôležitou činnosťou je výber kuchynských obkladov. Veď naša kuchyňa nám bude slúžiť dlhé roky. Preto by sme sa v nej mali cítiť príjemne a vytvoriť si ju podľa svojich predstáv a nápadov. Umiestnenie rôznych kuchynských plôch treba vopred prediskutovať s dizajnérom. To nám zaručí istotu, že naša kuchyňa bude vyzerať dobre a ubezpečí nás o jej technických možnostiach.

montáž kuchyne

…Aby ste mali kuchyňu podľa vašich predstáv

Inštalácia kuchynských skriniek a kuchynského stola

Po tom, ako máme za sebou inštaláciu kuchyne prechádzame k montáži kuchyne, konkrétne montáži kuchynských skriniek a stola. Pri týchto činnostiach využívame vodováhu, ktorou si overujeme či sú skrinky v dokonalej rovine. Ako prvé sa vždy inštalujú dolné skrinky vyrovnávané pomocou špeciálnych nožičiek. Tie sa následne zakryjú soklom a prispôsobia sa tak rovnosti podlahy. Následne montujú spotrebiče, horné skrinky a nakoniec kuchynská doska. Tú treba nechať na odborníka, aby sedela presne tam, kde má. Osvetlenie a úchytky si nechávame na úplný koniec. Ak nemáte odvahu všetky spomínané činnosti vykonávať sami je dobré, ak si na to objednáte odborníka. Existuje niekoľko firiem, ktoré ponúkajú takéto služby. Je už len na vás či sa rozhodnete inštalovať svoju kuchyňu na vlastnú päsť alebo to zveríte do rúk odborníkov.