Na dámsky kardigán nedám dopustiť

Ak mám vyzdvihnúť niektorý z módnych trendov posledných rokov, ktorý som si mimoriadne obľúbila, nemusím ani dlho uvažovať, pre ktorý sa rozhodnúť. U mňa totiž na plnej čiare vyhráva štýlový dámsky kardigán. V šatníku mám dámsky kardigán hneď v niekoľkých prevedeniach, napr. z tenšieho materiálu s vyšším podielom viskózy, ale aj zimnejšiu verziu z vlny a akrylu. Nájdete u mňa kardigány v rôznych symetrických aj asymetrických strihoch a tiež v rôznych dĺžkach, od klasiky siahajúcej po oblasť bokov či stehien, až po jeden maxi dlhý kúsok siahajúci dokonca až takmer po členky. A to ešte nehovorím o množstve farebných odtieňov, z tých v mojom šatníku vedú najmä neutrálne a dobre kombinovateľné farby, ako napr. hnedá, krémová, sivo-čierny melír, dymová fialová a modrá. Asi sa zo mňa stáva maniačka na kardigany, pretože po nich v obchodoch aj naďalej neustále pokukujem a to aj napriek tomu, že mám v skrini celkom slušnú zbierku. Ale uznajte sami, nie je to trendy kúsok?

dámsky kardigán

Dámsky kardigán je štýlový svetrík na každý deň

Prečo je dámsky kardigán taký super?

Pýtate sa prečo práve dámsky kardigán? Kardigán je jednoducho skvelý kúsok, ktorý vďaka rozmanitosti jeho strihov, farieb a materiálového zloženia môžete nosiť do roztrhania a pritom byť zakaždým úplne iná. Veľkou výhodou tiež je, že pri voľbe správneho strihu ním dokážete dokonale zakamuflovať aj menšie nedostatky postavy, ako sú širšie boky alebo väčšie bruško a tak v ňom vyzerajú úžasne nielen ženy s dokonalou postavou, ale aj dámy s plnšími krivkami. A ešte jeden veľký bod pre dámsky kardigán – tento ležérny svetrík sa hodí takmer ku všetkému a je ideálnym prvkom pre módne vrstvenie.

Dámsky kardigán a športová móda?

Ak ste si donedávna napríklad mysleli, že dámsky kardigán je výhradne záležitosťou elegantnej a ležérnej dámskej módy a pre športové oblečenie je absolútne nepoužiteľný, je to omyl, pretože na trhu sú aj športové verzie dámskych kardigánov z bavlny a elastanu, ktoré pokojne môžete skombinovať so štýlovými dámskymi teplákmi či legínami a so športovou obuvou. Jeden takýto kúsok v hnedej kaki farbe s kapucňou nájdete samozrejme aj u mňa doma…