Nábytok ako šitý na mieru: Renovujte podľa najtajnejších želaní

Pri sťahovaní alebo renovovaní bytov sa nám často stáva, že nevieme vystihnúť podstatu priestoru. Akí vlastne sme? Čo nás skutočne vystihuje? Aj tieto otázky by sme si mali pri výbere nábytku položiť. Nielen cena a efektívnosť totiž pri renovácií zohrávajú svoju úlohu. Nábytok by mal predovšetkým odrážať naše pocity, myšlienky a dušu. Aj domov, v ktorom bývame je totiž našou súčasťou. Inšpirujte sa týmto článkom a kúpte taký druh nábytku, pri ktorom sa budete cítiť ako doma.

nábytok

Renovácia prichádza v rôznych štýloch

Rustikálny štýl pre nadšencov oddychu a uvoľnenej atmosféry

Vidiecky štýl nábytku dodá vášmu domovu atmosféru vidieka. Budete sa cítiť dobre, príjemne akoby ste boli na dedine. Takýto príbytok však môžete mať aj v strede rušného veľkomesta, takže sa dokonale vzdialite od ruchu a stresu. Rustikálny štýl predstavuje kovové doplnky, drevený nábytok, patinovaný vzor a rôzne milé dekorácie, ktoré sa vo vašom dome budú vynímať. Nábytok môžete zladiť do jedného štýlu, napríklad len v jednej miestnosti, avšak ak sa rozhodnete celý byt vyzdobiť v tomto duchu, určite spravíte dobrý krok. Pokiaľ ide o drevený nábytok, farebných možností máte hneď niekoľko. Najsvetlejším je dub, neskôr nasleduje buk, jelša, čerešňa a orech. Orech však odporúčam skôr do obývačky, pretože na spálňu je príliš tmavý.

nábytok

Rustikálny štýl je čoraz viac v móde

Minimalizmus alebo ako nábytok otvorí celý priestor

Ak kráčate s dobou, potom je pre vás ako stvorený minimalizmus. V tomto prípade sa striedajú najmä biela a čierna farba, používa sa čo najmenej materiálov, priestor sa zbytočne neprekombinuje a zariadenie priestoru na prvý pohľad vyzerá jednoduchšie. Nedajte sa však oklamať. Nábytok síce pracuje s čistými líniami, no mal by byť skutočne prepracovaný a kvalitný, taký, aby s vami zostal po dlhé obdobie. V takomto domove je dôležité najmä svetlo. Veľké okná prinesú do vášho príbytku potrebné svetlo a spojenie s okolitým svetom. Izby laďte do jednej, maximálne dvoch farieb. Do takéhoto štýlu sa hodí opäť drevený nábytok, avšak natrieť ho môžete bielou farbou. Vďaka tomuto kroku pôjde k väčšine ostatných položiek vo vašom byte. Svetlá by tu mali byť tiež čo najjednoduchšie. Čím väčšie, tým efektívnejšie.

nábytok

Minimalizmus je pri zariadení interiérov taktiež veľmi rozšírený