Nábytok za najlepšiu cenu
Pokiaľ nechcete pri pohľade do bytu vidieť samé cenovky mali by ste sa snažiť nakupovať nábytok čo najlacnejšie. To znamená, riadiť sa pár jednoduchými pravidlami, ktoré pokiaľ vám neprinesú najlepšiu kúpu, nejaký peniaz vám určite ušetria.
Nenakupujte všetok nábytok naraz
Bežnou chybou horlivých nových majiteľov bytu alebo domu je nakúpiť všetok nábytok na jedno posedenie u jedného predajcu v jeden deň. Vtedy môže nastať ten problém, že v domnení, že dostanete hromadnú zľavu kúpite niečo, čo sa vám tak celkom nepáči a bude vám kaziť dojem dlhé roky. Natiahnite preto kúpu nábytku do niekoľkých mesiacov.
Keď zariaďujete byt je normálne, že nebudete mať hneď stoličky na pohostenie 12tich ľudí. V priebehu mesiacov to určite dobehnete. Nekupujte tiež celé sety nábytkov pokiaľ nepoznáte cenu za jednotlivý kus.
Nebojte sa zjednávať
Pre mnoho ľudí je nepríjemné zjednávať cenu v predajni. Pokiaľ to však neskúsite nikdy neviete s akým obchodníkom máte tú česť. Pokiaľ nemáte odvahu začať zjednávať skúste tento návrh jeden či dvakrát zaobaliť do vtipu a sledujte reakciu obchodníka. Je bežnou praxou že sa nábytok zlacňuje a ponúka v letákoch či iných akciách. Možno budete mať šťastie a váš vybraný kúsok by poputoval do katalógu nasledujúci deň s 10% -20% z pôvodnej ceny. To sa však nedozviete pokiaľ sa nespýtate.
Opýtajte sa na predaj vystavovaných modelov
Nábytok ktorý sa vystavuje sa väčšinou predáva ako posledný s výraznými zľavami až do výšky 70%. Pokiaľ sa takýto nábytok predá skôr, čo už i len s 20%-30% zľavou, predajca zarobí a vy ušetríte. Predajcovia preto vychádzajú pri takých požiadavkách zákazníkom v ústrety. Takýto nábytok môže byť mierne opotrebovaný, avšak určite na ňom nenájdete nejaké závažné poškodenia ktoré by bránili jeho užívaniu. Zvážiť tiež môžete nakupovanie nábytku z druhej ruky na internete alebo v bazároch. Takto si zostavíte originálnu kolekciu nábytku za naozaj nízke ceny.