Nástenné hodiny do otvoreného priestoru kuchyne a obývačky

Ak máte doma otvorený priestor, ktorý väčšinou tvorí kuchyňa s obývačkou, potom môže byť návrh internetového dizajnu o čosi náročnejší, než keby boli miestnosti samostatné. Samostatné miestnosti vždy poskytujú viac možností pre dizajn a taktiež pre obmieňanie doplnkov. Obývačka je spoločenská miestnosť a kuchyňa by mala byť predovšetkým účelová a praktická. Štýl a farby bytových doplnkov ako sú stolové svietidlá či dekoračné vankúše a nástenné hodiny či kuchynské doplnky, by mali byť ladené do vzájomne podobných odtieňov, aby všetko spolu vytváralo harmóniu domova.

nástenné hodiny

Klasický štýl nástenných hodín

Aké nástenné hodiny?

Nástenné hodiny – aj keď ide o dekoratívny doplnok, musia byť aj funkčné. Existuje nespočetné množstvo rôznych typov a druhov nástenných hodín. Podľa čoho si vybrať? Všímajte si typ číslic alebo hodinových ručičiek, farby a tvary nástenných hodín. Ak v byte prevláda klasický štýl, nástenné hodiny by mali mať okrúhly rám (v niektorých prípadoch štvorcový), mali by mať číslice (najlepšie rímske), ručičky by mali byť prispôsobené tvarom aj farbou ku klasickému štýlu. Ak v byte prevláda moderný alebo abstraktný štýl, nástenné hodiny môžu byť bez číslic, hodinové ručičky môžu byť napr. v tvare varešky menšej a väčšej alebo vidličky a noža, prípadne mesiac a slnko alebo akákoľvek tematika vám napadne. Ďalej je tam tiež široká škála rôznych tvarov nástenných hodín. Niekde sa dokonca predávajú len samotné hodinové ručičky bez rámu, ktoré môžete umiestniť skutočne kdekoľvek. V podstate jediný detail, ktorý by ste mali sledovať je farebné ladenie.

nástenné hodiny

Moderné nástenné hodiny do otvoreného priestoru

Kam ich umiestniť v otvorenom priestore?

To, kam umiestniť nástenné hodiny závisí od celkovej priestorovej dispozície bytu. Predovšetkým by na ne malo byť vidieť aj z kuchyne aj z obývačky. Mali by plniť svoju dekoratívnu ako aj účelovú funkciu. Je dobré nájsť stenu, ktorá prepája tieto dve miestnosti, alebo stenu, ktorá je viditeľná z každého uhlu. Určite by nemali byť na rušivom alebo nepraktickom mieste. Rôzne tipy a nápady nájdete aj na internete.