Navštívte Pompeje počas letnej dovolenky v Taliansku

dovolenka taliansko

Viete, čo všetko dovolenka Taliansko ponúka?

V roku 79 nášho letopočtu, výbuch talianskej sopky Vezuv, pochoval mesto Pompeje. Mesto pochované hlboko pod sopečným popolom  bolo objavené v roku 1748 a následne sa začalo s jeho obnovovaním.  Pompeje sú významným archeologickým nálezom, ktorý na svete nemá páru. Mesto je veľmi dobre zachované a ročne ho navštívia húfy turistov. Žiadna dovolenka Taliansko by sa nemala zaobísť bez návštevy tohto výnimočného mesta so smutným osudom. Taliansko má síce mnoho zaujímavých miest, ktoré treba navštíviť ale toto jedno určite neobíďte.

Exkurzia slávneho mesta

Aby ste Pompeje stihli obísť celé, potrebujete na to aspoň 5 hodín. Ak tam nechcete zmätene nepobehovať a zbytočne strácať čas, odporúčam naštudovať si nejaké materiály a urobiť plán cesty ešte predtým, než vaša dovolenka Taliansko vôbec začne. Uvidíte, že sa to oplatí a Taliansko a Pompeje si užijete o to viac. Pre lenivejších je dobrou možnosťou turistický sprievodca, alebo audio sprievodca, ktorý si môžete zaplatiť pri vstupe. Určite si zoberte pohodlné oblečenie a dostatok vody. Ak si jej však nevezmete dosť alebo popri chodení vyhladnete, k dispozícii je reštaurácia.

Smutný osud obyvateľov Pompejí

dovolenka Taliansko

Navštívte fascinujúce Pompeje!

V čase keď sa tragédia udiala, rímske mesto Pompeje bolo v najväčšom rozkvete. To, čo sa udialo v roku 79, však nebol jediný zásah prírody na toto mesto. V roku 62 nášho letopočtu Pompeje zasiahlo zemetrasenie. Jeho následkom bolo zrútenie mnohých budov, ktoré však obyvatelia mesta časom opravili. Pri erupcii sopky Vezuv, ktorá trvala tri dni, však už také šťastie nemali. Zo sopky okrem chrliacej sa lávy vystreľovali balvany, kamene, prach. Tie poničili strechy a zavalili ľudí, ktorí sa v domoch nachádzali. Tí, čo boli na ulici, sa udusili jedovatými plynmi. Úniku nebolo, a v meste, ktoré bolo pochované pod asi 6 metrov sopečným popolom, zahynulo približne 20 000 obyvateľov.

Vďaka popolu je mesto dobre zachované a vy máte možnosť vidieť, ako žili ľudia pred približne 2000 rokmi. Bývalých obyvateľov mesta v čase nešťastia zachytávajú sadrové odliatky. V Pompejach sa nachádza napríklad aj amfiteáter, ktorý možno poznáte vďaka skupine Pink Floyd a ich koncertu Live at Pompeii. Pompeje sú zapísanej v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Navštívte Pompeje a vaša dovolenka Taliansko bude obohatená o nezabudnuteľný zážitok.