Nenahraditeľné a neoceniteľné nočné lampy

Ten pocit, keď sa po ťažkom a vyčerpávajúcom dni stiahnete do postele pod paplón, vytiahnete svoju obľúbenú knihu či časopis, zapnete nočnú lampu a oddychujete pri čítaní je na nezaplatenie. Nočné lampy vnášajú do spálne určitú formu intimity a to najmä vďaka tlmenému svetlu, ktoré je pre nich charakteristické. Mať na nočnom stolíku nočnú lampu je navyše aj nesmierne praktické, čo oceníte napríklad v noci, keď sa budete chcieť napiť vody – jednoducho stlačíte vypínač a izbu zaleje tlmené svetlo lampy. Najtypickejšou nočnou lampou je klasická stolová lampička s malou nohou a nejakým zaujímavým tienidlom, ktoré plní aj estetickú funkciu v miestnosti. Výber je však viac než štedrý, takže kúpiť lampu, ktorá zapadne do štýlu vášho bytu je veľmi jednoduché.

nočné lampy

Nočné lampy klasického dizajnu.

Moderné aj rustikálne nočné lampy

Nočné lampy nie sú iba praktické, sú to aj dokonalé bytové doplnky, ktoré skrášlia akúkoľvek miestnosť vo vašom dome. Ponuka trhu vás môže až šokovať a veľmi ľahko sa môže stať, že si z nočných lámp nevyberiete jednu, ani dve, ale hneď niekoľko kusov a rozhodnúť sa medzi nimi sa vám bude zdať ako nadľudský výkon. Obchody nám ponúkajú toľko krásnych lámp v rôznych prevedeniach, veľkostiach, materiáloch a štýloch, že na svoje si príde aj ten najnáročnejší zákazník. Nočné lampy v obľúbenom rustikálnom alebo vidieckom štýle, moderné aj minimalistické lampy, lampy v industriálnom, shabby chic, provance aj bohémskom štýle a mnoho, mnoho ďalších. Tak už ste si vybrali?

nočné lampy

Dizajnová nočná lampa.

Nočné lampy – nech vám ladia!

Nakupovať nočné lampy neznamená iba to, že si treba všímať ich technické parametre, treba zvoliť aj vhodný dizajn, vďaka čomu vám lampa dokonale zapadne do prostredia vašej spálne a bude so všetkým perfektne ladiť. Do úvahy treba zobrať nielen existujúci nábytok, ale aj podlahy, farby stien a bytové doplnky. Všetko by to spolu malo vytvárať pekný a zaujímavý celok. Pokiaľ ide o farby, voľte radšej jemné a neutrálne odtiene, pri ktorých vám nehrozí, že sa vám po krátkom čase opozerajú. Skvelou voľbou je napríklad paleta odtieňov v béžovej a sivej farbe alebo môžete siahnuť po nadčasovej bielej či nejakých pastelových a púdrových farbách.