Nepodceňujte vzhľad a kvalitu fasády!

Pri každej výstavbe rodinného domu alebo aj akejkoľvek inej budovy slúžiacej napr. aj ako obchodný priestor si väčšina majiteľov dáva mimoriadne záležať na tom, ako zariadiť interiér, aby bol naozaj moderný, štýlový, praktický a funkčný či dokonca priam luxusný, ale menej sa už ľudia zaujímajú o budovu zvonka, teda o jej exteriérovú časť, ako sú napr. fasády domov. Nie je ničím nezvyčajným, že mnohé rodinné domy sú už dávno obývané, aj keď ich fasády ešte stále nie sú dokončené, teda zateplené či omietnuté. Samozrejme, je to pochopiteľné, že ľudia chcú v novom bývať čo najskôr a tiež že výstavba rodinného domu je finančne veľmi nákladná, preto sa estetické úpravy fasád odkladajú na neskôr, možno na jar, keď bude lepšie počasie, prípadne v priebehu nasledujúceho roka, ale problém nastáva, ak sa úprava a dokončenie fasád odkladá pridlho či dokonca až na neurčito.

fasády

Fasády domov zmenia ich celkový vzhľad

Prečo je dokončenie fasád také dôležité?

Nedokončenie fasád nie je ani zďaleka iba estetickým problémom, aj keď aj samotný vzhľad budovy je veľmi dôležitý, pretože je tvorcom prvého dojmu a tiež vizitkou majiteľa. Oveľa závažnejšie však je, že fasáda, ktorá nie je dokončená, či už formou zateplenia, omietky, náteru, prípadne obkladu či inými modernými technológiami, dostatočne nechráni konštrukciu budovy pred poveternostnými vplyvmi, preto skutočne dbajte na to, aby fasády domov a budov boli dokončené čo najskôr a naozaj kvalitne.

fasády

Fasáda aj pre dlhšiu životnosť vašeho domu

Podľa čoho si zvoliť riešenie pre fasády?

V časopisoch a odborných článkoch, kde sa rozoberajú rôzne témy ohľadom bývania, nájdete množstvo rád a informácií nielen o zatepľovaní či rôznych druhoch náterov na fasád budov, ale aj zaujímavé a nové možnosti ako riešiť fasády pre moderné a energeticky úsporné bývanie, napr. pomocou presklených plôch v kombinácii s hliníkom či drevom. Najlepším riešením je však zveriť fasády do rúk skutočných profesionálov, ktorí vám nielen odborne poradia, ale postarajú sa aj o celú realizáciu.