Nočné stolíky – 3 tipy na vlastné „hand-made“ stolíky

nocne stoliky drevona.skNočné stolíky – súčasť povinnej výbavy do každej spálne. Do spálne totižto nepatrí len veľká a pohodlná manželská posteľ, ale aj nočné stolíky – na to by ste pri nákupe v žiadnom prípade nemali zabúdať, pretože chýbať vám začnú hneď v momente, keď zistíte, že nemáte kam položiť svoju rozčítanú knihu alebo nočnú lampu. Čo však robiť v prípade, že ste na ne zabudli alebo vám už na ne jednoducho nezostali žiadne zvyšné peniaze? Máme pre vás niekoľko tipov, ako originálne a nápadito vyriešiť tento problém.

Stačí vám fantázia a chuť vyrobiť si vlastné nočné stolíky

K tomu, aby ste si doma vyrobili svoje vlastné „hand-made“ nočné stolíky nepotrebujete ani tak veľkú dávku šikovnosti a zručnosti, ale skôr fantáziu a chuť vytvoriť niečo jedinečné, čo zaujme na prvý pohľad každého, kto vstúpi do vašej spálne. Ak vám teda tieto dve veci nechýbajú, skúste sa spolu s nami pozrieť na zopár tipov, ktorými sa pri výrobe môžete inšpirovať.

Nočné stolíky a knižnica v jednom

nocne stoliky drevona.skTip č.1: Určite sa u vás doma nájde niekoľko kníh, ktoré ste už prečítali a aspoň v najbližšej dobe sa ich už nechystáte znova otvoriť. Prečo ich nechať na poličke, kde na ne bude zbytočne padať prach? Tí kreatívnejší ich môžu použiť aj ako nočné stolíky – knihy (hlavne väčšieho formátu) naukladajte na seba a provizórne nočné stolíky sú na svete. Vyriešite tak hneď dva problémy – knihy poslúžia ako nočné stolíky a nočné stolíky zasa ako knižnica.

Ako využiť nepotrebné drevené debničky?

Tip č.2: Povaľujú sa vám v pivnici nepotrebné drevené debničky? Aj z nich sa dajú vytvoriť nočné stolíky a to hneď dvojakým spôsobom. Buď naukladajte viacero debničiek na seba alebo vám stačí len jedna pevnejšia, ktorú postavíte tak, že sa vám vďaka nej vytvorí aj úložný priestor. Ozvláštniť ich môžete aj zaujímavým náterom.

Kúsok prírody vo vašej spálni

Tip č.3: Máte k dispozícii peň stromu? Aj ten môžete využiť k tomu, aby ste si doma vytvorili originálne nočné stolíky. Stačí ho pekne opracovať, tak, aby zapasoval do vášho interiéru a sme si istí, že tak skoro ho nebudete chcieť vymeniť za žiaden iný, klasický nočný stolík.

nocne-stoliky-drevona.sk2