Nové dámske šaty – veľa svadieb, veľa šiat

Zistila som, že po určitom veku dostávam ročne niekoľko pozvánok na svadbu. Svadby majú byť síce krásnym časom pre nevestu, ženícha, ale aj pre hostí. No v našej krajine to zvyčajne býva o strese, prísnych pravidlách, časovom harmonograme, atď. A aj keď sa niektorí hostia skutočne zabavia, mnohí, ktorí sú akosi zapojení do organizácie (rodičia či družičky), sú šťastní keď je „po tom“. Ja som ako družička niekoľko krát tiež pomáhala zlepšovať priebeh svadby svojim kamarátkam a kamarátom. Na každej svadbe som musela mať nové dámske šaty. Poviem vám práca počas svadby v elegantných šatách a topánkach na vysokom podpätku nie je sranda ani zábava.

dámske šaty

Jednoduché bavlnené a pohodlné dámske šaty vhodné aj na svadbu

Dámske šaty ak si ich vyberám sama

Už som zistila, že v prvom rade je pohodlie. Snažím sa kupovať si dámske šaty, ktoré vyzerajú elegantne a spoločensky, no strihom alebo materiálom sú ako pohodlné domáce oblečenie. Dá sa to. Bavlnené spoločenské dámske šaty nekúpite samozrejme v žiadnom salóne, ale ak hľadáte dôkladne v klasických kamenných obchodoch s dámskym oblečením alebo online, určite natrafíte na tie správne. Ak kupujete šaty z bavlny, zvoľte sýte farby ako je červená, tmavo modrá, petrolejová zelená a pod.

Šaty, ktoré vyberá nevesta pre družičky

Ak máte na svadbu stanovený typ šiat, resp. už kúpené nevestou, pre pohodlie si vyberte aspoň komfortnú obuv. Pre fotky a hlavné ceremónie majte pripravené lodičky a na všetko ostatné obuv, v ktorej sa cítite fajn. Vhodné sú balerínky, sandále, alebo lodičky na nízkom podpätku. Samozrejme, nehodia sa športové botasky.

dámske šaty

Pohodlná obuv k šatám je základ

Čo so šatami po tom?

Ak sa aj vám často stáva, že ste pozvaná na svadby a spoločenské udalosti, na ktoré si môžete jedny dámske šaty obliecť iba raz, určite sa zamýšľate „čo s tým po tom?“. Výhodné je popremýšľať nad požičovňami šiat, alebo po kúpe o následnom predaji. Ďalším variantom je dať si prešiť dámske šaty u krajčíra tak, aby ste ich mohli nosiť v lete do práce alebo kamkoľvek von.