Obliečky a ich správny výber

Počet nití, vrstva, väzba – čo ktorákoľvek z týchto vecí vôbec znamená? Isto chcete, aby bola vaša spálňa pohodlným a teplým priestorom na relax a odpočinok. Ale s toľkými typmi posteľných obliečok nemusí byť výber vždy jednoduchý. Správne obliečky by vám mali pomôcť  k dlhému a hlbokého spánku, po ktorom asi všetci túžime. Naučte sa vyberať tie správne obliečky pre váš dokonalý spánok. Nájdite svoj obľúbený typ materiálu a vylepšite si váš spánok.

obliečky
Obliečky majú zásadný vplyv na spánok

Na čo sa zamerať pri výbere obliečok

Posledná vec ktorú chcete je objednať si nové obliečky a potom zistiť, že to nie su tie pravé pre vás a musíte ich poslať späť. Aby ste sa vyhli akýmkoľvek stresom pri nákupe obliečok, zamerajte sa a majte na pamäti nasledovné otázky:

– ako ich umývať?

– splnia svoj účel?

– majú správnu veľkosť?

– bude sa mi páčiť textúra a jemnosť?

– sú dostatočne pevné, aby vydržali to, na čo ich budem používať?

Materiály zohrávajú veľkú úlohu pri pocite z vašich obliečok. Spôsob, akým je materiál tkaný, môže zmeniť jeho pevnosť, mäkkosť alebo hrúbku. Dôležitý je počet nití a materiál, avšak mali by ste vziať do úvahy aj typ väzby. Spomeňme najznámejšie typy:

Perkálové  – sú vyrobené zásadne z bavlny. Majú hladkú väzbu- jedna priadza cez, jedna priadza pod-vytvára matný, svieži povrch.

Saténové – skôr sa používa priadza ako vlákno. Napriek rozdielom v materiáloch sú saténové obliečky elegantné a hodvábne hladké.

obliečky
Obliečky môžu byť dominantou vašej spálne

Obliečky sú individuálna voľba

Pokiaľ zistíte, aký typ posteľnej bielizne vyhovuje vašim potrebám, môže vám to pomôcť lepšie spať a zabrániť tomu, aby ste si každých pár mesiacov museli kupovať nové obliečky. Pri výbere obliečok majte na pamäti, aký typ spánku preferujete. Otužilejší ľudia sú na tom lepšie s priedušnými, a chladivými materiálmi ako je bavlna alebo ľan, zatiaľ čo zime náchylní ľudia by mali zvoliť niečo teplejšie, ako je flanel.