Obuv – kvalita je prvoradá!

Kvalitná a spoľahlivá obuv je nevyhnutnou súčasťou nielen dámskeho, ale aj pánskeho a detského šatníka. Od výberu topánok závisí nielen to ako bude váš outfit vyzerať, ale aj to, či vás na konci dňa budú nohy bolieť alebo či vás po rokoch nezačne bolieť aj chrbtica a pod. Ľudia sú dnes naučení kupovať topánky predovšetkým podľa toho, či sa im páči ich dizajn a či budú topánky ladiť s ich oblečením, no to je veľká chyba. Pri kúpe topánok by sme sa všetci mali zamerať najmä na ich kvalitu. Sú topánky pohodlné? Netlačia nás? Sú dostatočne dlhé a široké, aby v nich malo naše chodidlo dostatok miesta? Z akého materiálu sú vyrobené? Začnite sa, prosím, viac zaujímať o to akú obuv si kupujete, vaše nohy vám určite poďakujú.

obuv

Za kvalitnú koženú obuv sa vám vaše chodidlá „poďakujú“

Ako vybrať vhodnú obuv?

Vybrať si pohodlnú a zdravú obuv nie je žiadna veda, stačí si pri kúpe všímať niekoľko dôležitých parametrov a získate topánky, ktoré si zamilujete na prvé obutie. V prvom rade si uvedomte, že kvalitná obuv niečo stojí a teda pochopiteľne nemôžete čakať, že vás kožené čižmy vyjdú na 30 EUR. Radšej mať jedny poriadne topánky ako päť nepodarkov! Všímajte si nielen materiál, ale aj kvalitu šitia a veľkosť. Nikdy si nekupujte topánky podľa toho, že nosíte napríklad veľkosť 42. Každý predajca má totiž iné číslovanie a kým niekde vám bude sedieť číslo 42, inde to môže byť o číslo menšia alebo väčšia obuv. Dôležité je najmä to, aby ste si topánky pred ich kúpou vyskúšali. Poprechádzajte sa v nich a uistite sa, že vás nikde netlačia alebo vám inak nespôsobujú nekomfort. Až potom si môžete povedať, že ste našli svoje nové topánky!

obuv

Kvalitná detská obuv je rovnako dôležitá

Vyberáme detskú obuv

Detské chodidlá sú omnoho zraniteľnejšie než tie naše, preto by sme výberu detských topánok mali venovať našu maximálnu pozornosť. Detská nôžka sa neustále vyvíja a rastie a tomu treba prispôsobiť aj obuv. Detské topánky kupujte vždy s dostatočným extra priestorom (minimálne 7 mm, ideálne 1 cm), aby mala nôžka dostatok miesta na rast a vývin, no dbajte aj na potrebnú šírku topánky, najmä ak má vaše dieťa širšiu nôžku alebo vyšší priehlavok. V podstate platí, že detská nôžka nesmie byť v topánke stlačená, pretože to môže časom spôsobiť deformáciu chodidla a s tým spojené zdravotné ťažkosti. V neposlednom rade pri kúpe detských topánok nezabúdajte ani na dizajn. Veď farby a detské motívy na topánkach ocenia predovšetkým tí najmenší.