Obývacie steny podľa aktuálnych trendov

obyvacie steny
Obývacia izba
je takpovediac srdcom každého bytu či domu. Je miestom, kde sa stretáva nie len celá rodina večer, po ťažkom dni v práci či v škole a cez víkendy, ale je aj miestom pre stretnutia s našimi známymi, ktorí nás prídu navštíviť. O to viac to platí v prípade, že ju máte (podľa aktuálnych trendov) prepojenú s kuchyňou.

Práve preto by tomu malo byť prispôsobené aj jej zariadenie. To by malo v prvom rade poskytovať maximálne pohodlie, ale tiež jeho dizajn by mal byť moderný a príjemný na pohľad. Atmosféru celej obývacej izby vytvárajú v prvom rade obývacie steny a preto bude náš dnešný článok venovaný hlavne im.

V popredí stojí dizajn

Obývacie steny boli kedysi hlavne funkčnou záležitosťou, ich hlavnou úlohou bolo, aby dokázali vytvoriť úložný priestor. Dnes už však tento aspekt nie je až taký dôležitý a v popredí stojí, práve naopak, dizajn, ktorý môžu ponúknuť.

Časy, kedy masívne obývacie steny zaberali celú jednu stenu v obývacej izbe sú dávno preč, dnes sú uprednostňované skôr flexibilné obývacie steny, ktorých vzhľad si môžeme sami prispôsobiť. Zväčša sa skladajú z viacerých dielov, ktoré si zákazník môže sám nakombinovať podľa svojho vkusu a hlavne nenavodzujú pocit stiesnenosti, ale práve naopak – vzdušnosť a voľnosť priestoru v obývacej izbe.

Aké materiály sú „in“ pre obývacie steny?

Rovnako sa zmenili aj materiály, ktoré sú v obývacích izbách preferované. Kedysi kvalitné masívne drevo dnes nahradili rôzne drevené imitácie, plast či sklo. Moderné trendy ukazujú, že obývacie steny by mali byť čo najlesklejšie, pričom muži uprednostňujú skôr tmavé farby s leskom (poprípade aj s farebným LED osvetlením) a nežnejšie pohlavie vsádza na jednoduchú bielu v kombinácii s inou, výraznejšou farbou (červenou či fialovou).

Zmena materiálov však neplatí iba pre obývacie steny, ale aj pre sedacie súpravy do obývacej izby. Tu sa textílie nahrádzajú kožou – či už pravou alebo tiež iba jej imitáciou. Aj farby sedacích súprav sa nesú v znamení minimalizmu, preto sa uprednostňujú jednofarebné, zväčša biele či čierne kožené sedačky.obyvacie steny