Offshore banky – fakty, účel a možnosti

Offshore banky sú banky ako každé iné. Aj napriek tvrdeniam, že offshore bankovníctvo a offshore banky nie sú bezpečné, sú na ústupe a vlády sveta veľmi tvrdo bojujú proti ich existencii. Skutočnosť je však úplne iná, pretože offshore banky sú banky legálne a založené podľa práva príslušného štátu. Nemali by sme si teda pliesť pojmy s dojmami, pretože mať čestne zarobené peniaze v takejto banke je úplne legálne. A fakt, že v takejto offshore banke môžu byť uložené aj nelegálne získané peniaze je niečo iné a takéto peniaze môžu byť predsa rovnako uložené aj v „normálnej“ banke.

offshore banky

Významom offshore bánk sú výhodnejšie financie pre podnikateľov

Offshore banky a ich fakty

Veľa ľudí sa domnieva, že offshore banky sú určené len ,,vyvoleným“ ľuďom. Na jednej strane je pravda, že anonymné služby, vrátane tých bankových niečo stoja, ale na druhej strane je potrebné povedať, že otvorenie účtu v offshore banke stojí len o 1000 USD viac ako založenie klasického účtu. Navyše založenie účtu v offshore banke je možné už aj online bez fyzickej prítomnosti. Ďalšou výhodou založenia účtu v offshore banke je práve tá, že tu máte zaručenú 100% povinnú mlčanlivosť, alebo ak chcete inak povedané zaistené bankové tajomstvo. Offshore banky používajú status licencovanej banky s rôznymi reštrikciami, vrátane typu A, t.z. bez akéhokoľvek obmedzenia.

offshore banky

Účet v banke môžete mať v ktorejkoľvek mene

Offshore banky a ich výhody

Strach z offshore bankovníctva nie je teda vôbec na mieste. Presvedčia vás o tom aj tieto zaujímavé fakty, ktoré vás môžu presvedčiť, aby ste aspoň o tomto účte v blízkej budúcnosti pouvažovali. V tejto chvíli je na účtoch v offshore bankách držaných niečo medzi 25-35 biliónov USD. 25 biliónov USD zodpovedá domácemu hrubému produktu USA a Japonska dokopy a 35 biliónov zodpovedá až hrubému domácemu produktu USA, Japonska a Nemecka dokopy. A táto suma v offshore bankách neustále rastie. Ďalším faktom je ten, že aj veľké banky ako je napríklad HSBC, Goldmann Sachs či Švajčiarska UBS držia a točia obrovské sumy peňazí práve prostredníctvom offshore bánk z dôvodu, že nemusia dodržiavať často nezmyselné reštrikcie, príkazy a zákazy národných centrálnych bánk. Navyše sú tieto operácie zaťažené 0% daňami. A toto 0% zdanenie sa týka aj klientov offshore bánk. Všetko čo teda vyrobíte, máte legálne zdanené offshore bankou a žiadny štát vám z vášho zárobku nezoberie ďalšie a ďalšie dane.