Založenie offshore spoločnosti pre prospech firmy

Ak si chcete založiť offshore spoločnosť alebo premiestniť svoju podnikovú štruktúru do zahraničia, jurisdikcia môže byť zásadným krokom k ochrane vášho majetku od súdnych konaní. S využitím medzinárodných daňových úľav v daňových rajoch môžete tak rozširovať svoje podnikanie v zahraničí. Medzi najpopulárnejšie destinácie daňového raja patria Nevis, Kajmanské ostrovy, Panama, Britské panenské ostrovy a Hong Kong. Offshore spoločnosti nemajú za účelom vyhnúť sa plateniu daní. Ide o usporiadanie záležitostí takým spôsobom, pri ktorom je možné použiť medzinárodné právo k svojmu prospechu.

Založenie offshore spoločnosti pre internetový biznis

Jedna z mimoriadne úspešných stratégií pre podnikanie je použiť offshore spoločnosť pre váš vlastný online obchod. Je to stratégia, ktorú využívajú aj svetoznáme značky ako Google či Apple. Preto ak je vaša firma založená na vykonávanie online činností a začlenili ste ju správne ako medzinárodnú spoločnosť, môže to mať niektoré veľmi zaujímavé daňové výhody. Ako vodítko pre používanie tejto stratégie je však dobré mať daňové rady skúseného autorizovaného účtovníka. Použitie týchto nástrojov pre ušetrenie peňazí na daniach môže tiež závisieť od krajiny vášho trvalého bydliska a od percenta vášho vlastníckeho podielu v spoločnosti. Takže by to malo byť používané len pod vedením skúseného daňového poradcu.

Online podnikanie offshore spoločnosťou môže mať globálnu základňu zákazníkov. Populácia mimo vašej krajiny je asi 22 násobne väčšia ako v krajine. Teda, ak dostanete skvelý nápad, prečo by sa mali sami obmedziť na biznis určený len lokálne? Založenie offshore spoločnosti a spustenie online podnikania je skvelý spôsob, ako sa dostať do povedomia s vašim biznisom mimo vášho trvalého bydliska.

offshore spolocnosti

Online podnikanie s offshore spoločnosťou je spôsob, akým sa dostanete do povedomia zákazníkov.

Príjmy z viacerých strán

Každý biznis je o peniazoch, úspechoch a ziskoch. Niekedy sa môže stať, že sa firma v domácej krajine dostane kvôli ekonomike do ťažších časov. Pri založení offshore spoločnosti vás takéto riziko nemusí ovplyvniť. Aspoň nie tak veľmi, že by ste museli vyhlásiť bankrot. Offshore spoločnosti preto vynikajúco slúžia tiež ako akási záchranná sieť alebo istota počas horšieho ekonomického obdobia vo vaše vlastnej krajine.