Okuliare Dior sú synonymom elegancie

Známy francúzsky módny návrhár a inovatívny podnikateľ  spôsobil revolúciu v ženskej móde svojou prvou kolekciou haute couture už v roku 1947. Ním navrhnuté módne  línie a tvary sa úplne líšili od vtedajšej módy. Poznačenej vojnovými udalosťami, jej dramatickými dopadmi na život rodín ako aj úzkostným stavmi v mysliach žien.  Christian Dior vyzdvihol ženskosť a svojim tvorivým géniom vytvoril nové formy obliekania sa. Každá z jeho kolekcií odvtedy ponúka originálne a jedinečné odevy, vždy veľmi ženské a elegantné. V kombinácii s rovnako rafinovanými doplnkami. Ku ktorým čoskoro pribudli aj jeho okuliare Dior vyrábané v licencii v New Yorku.

okuliare Dior
Slnečné okuliare CHRISTIAN DIOR DiorSoStellaire

Okuliare Dior sú exkluzívnymi výtvormi 

     Christian Dior bol tiež inovatívny podnikateľ. Niekoľkokrát si dohodol s inými výrobcami licencie na svoje parfumy a mnohé  iné módne doplnky.  Konkrétne okuliare vyrábala v 50. rokoch 20. storočia newyorská spoločnosť Tura. Okuliare Tura boli vysoko módne doplnky a zároveň drobné umelecké dielka. Boli vyrobené z tesaného kovu, so smaltovanými a šperkovými aplikáciami. Boli však dostupné  len pre veľmi elitnú skupinu kupujúcich. V roku 1969 dokázala nemecká firma Optyl International získať od Christiana Diora licenciu na výrobu jeho okuliarov. Tento kontrakt spôsobil revolúciu vo výrobe slnečných aj dioptrických okuliarov, ktorej rozmanité prejavy pociťujeme aj dnes. Dámy, páni, mladí aj seniori. Okuliare Dior sú synonymom módnej elegancie naprieč všetkými vekovými kategóriami. 

okuliare Dior
Legendárne okuliare Dior Signature S1U

Slnečné alebo aj dioptrické 

     Kľúčovú úlohu zohrával nový konštrukčný materiál známy ako optyl. Ľahký tepelne tvrdený plast premenil luxusné slnečné okuliare na dostupnejšie doplnky na každodenné nosenie. Charakteristické vlastnosti tohto materiálu umožnili aj väčšiu škálu modelov. Od širokých a originálnych línií, dovtedy neznámych farieb až po jemné odtiene farieb. Už v polovici 70. rokov 20. storočia dominovala kolekcia okuliarov Dior optickému priemyslu a neustále sa rozširovala až do 90. rokov 20. storočia. V roku 1996 bola licencia na výrobu okuliarov Dior udelená do roku 2020 skupine Safilo. Exkluzívne okuliare Dior sú synonymom modernej elegancie a optimálnej ochrany očí. Sú vyrobené z vysoko inovatívnych materiálov. Vyznačujú sa geometrickými líniami a veľkorysými tvarmi, ktoré ich odlišujú od iných značiek pre ich originalitu, šarm a eleganciu.