Oživte svoje kancelárske potreby DIY nápadmi!

kancelarske potreby
Denne trávite vo svojej práci približne osem hodín a preto je dobré, ak si svoje pracovné miesto prispôsobíte tak, aby vám aspoň minimálne spríjemňovalo tento pobyt v práci. Občas pomôžu aj úplne maličkosti, akými je napr. umiestnenie fotografie na váš stôl či zmena pracovnej plochy na počítači.

Ak máte však trošku kreatívnejšieho ducha a nevadí vám oživiť vaše kancelárske potreby, ktoré bežne používate, za pomoci DIY nápadov, určite by ste si mali prečítať nasledujúci článok a načerpať zopár inšpirácií aj z neho. Dúfam, že vám tieto nápady pomôžu rozjasniť aj ten najviac upršaný pondelok v práci.

Kancelárske potreby v novom šate

Spinky sú kancelárske potreby, ktoré sa v kanceláriách patria asi medzi najčastejšie používané. Aj tie si však môžete pekne upraviť tak, aby vám aj vašim kolegom navodzovali úsmev na tvári vždy, keď sa na ne pozrú. Ako teda originálne upraviť takú bežnú súčasť každej kancelárie?

Stačiť vám na to bude stužka akejkoľvek farby podľa vášho výberu a nožničky. Odstrihnite približne 10 cm pásik stužky, preložte ho na polovicu a koniec so slučkou pretiahnite cez spinku. Oba konce stužky potom pretiahnite cez slučku a utiahnite. Na spinke by vám tak mala vzniknúť milá mašlička, ktorá príjemne oživí vaše zopnuté dokumenty a zároveň môže slúžiť aj ako rozdeľovač, ak si farby stužiek nejak prehľadne zadelíte.

Aj korková tabuľa v kancelárii môže zlepšiť deň

kancelarske potrebyTakisto si môžete upraviť aj iné kancelárske potreby – napr. vaše špendlíky či pripináčiky, ktoré používate na korkovú tabuľu. Zájdite do papiernictva a kúpte si malé umelé kvetinky či motýle. Ak tam nič podobné nenájdete, poslúžiť vám môže aj kytica z umelých kvetov, ktorých hlavičky poodstríhate. Následne budete potrebovať lepiacu pištoľ, ňou ich prilepíte na hlavičky pripináčikov a o milé spestrenie vašej tabule s odkazmi a poznámkami máte postarané.

A keď už je reč o korkových tabuliach, vedeli ste o tom, že bežný deň v práci vám aj vašim kolegom pomôže spestriť aj to, keď na ňu každý deň pripnete nejaký nový povzbudivý citát či vtip na farebnom lístočku?