Páni, viete si vybrať správnu formálnu obuv?

obuv

Aká formálna obuv sa hodí k vášmu obleku?

Práve site získali novú prácu, kúpili ste si nový oblek, zopár košieľ ale pri výbere topánok ste sa zastavili. Aká farba, prevedenie a materiál sa hodia k vami vybranému obleku? Tu sú základné pravidlá a typy.

Hnedá ku všetkému

Mylným názorom je, že čierne topánky sa hodia ku všetkým oblekom. Niektorí páni môžu síce tvrdiť, že je to tak, pravdou však zostáva, že väčšinou sa práve čierne topánky nosia na svadby, plesy a spoločenské akcie. Pokiaľ chcete formálnu obuv využívať denne do práce, určite stavte na hnedú, ktorá sa hodí ku každej farbe obleku. Investíciu do kvalitných hnedých formálnych topánok určite nebudete ľutovať. Takáto obuv sa hodí nielen k obleku ale aj k nohaviciam a rifliam. Dokonca týmito topánkami podčiarknete každé nohavice a razom sa z nedbanlivého oblečenia stane dôkladne vyberaný outfit.

Šnúrky nie sú nutnosť

Čo sa týka štýlu prevedenia, pred pár rokmi by bolo nepredstaviteľné aby mal muž k obleku nazúvacie topánky bez šnúrok. Pravidlá sa však rýchlo menia a v dnešnej dobe prichádza do módy práve obuv mokasínového štýlu. Obuv je väčšinou vyrábaná z kvalitných koží z dvojitými stehmi. Pokiaľ chcete naozaj kvalitné topánky, koža musí tvoriť nielen vonkajšok ale aj celé vnútro topánky.  Koža má tendenciu nosením trochu zvoľniť, takže pri kupovaní nestavajte na istotu väčších čísiel, aby ste potom v topánkach neplávali.

obuv

Hnedá formálna obuv je skvelou alternatívou aj pre bežné dni v práci

Do módy sa znovu dostáva aj pánska kotníková obuv. Pri tomto prevedení môžete nájsť aj materiály ako brúsenú useň alebo iné druhy koží. Pokiaľ vám to peňaženka dovolí, vyhnite sa kúpe topánok s kúskom gumy. Táto obuv je síce pohodlná ako tenisky ale nehodí sa poriadne v podstate k žiadnemu outfitu.

Starostlivosť o obuv

Ak už máte vybraté svoje nové topánky, informujte sa u predajcu o možnostiach starostlivosti o ne. Všeobecne platí, že by ste mali používať iba bezfarebné krémy a vosky, aby ste nezmenili základnú farbu obuvi.