Pánska obuv – aj páni si majú z čoho vyberať!

Výber správnej obuvi je pre zdravie a pohodlie našich nôh veľmi dôležitý, preto vždy dámsku a pánsku obuv, ale aj detskú obuv vyberáme dôsledne a s čo najväčším dôrazom na kvalitu materiálu aj celkového vypracovania obuvi. Pri výbere topánok buďte vždy náročný a prihliadajte na viacero dôležitých faktorov, ako napr. správna veľkosť obuvi, strih, materiál a tvar výstelky či odolnosť podrážky. Aj keď sa môže zdať, že pánska móda neponúka až toľko možností ako dámska móda, obuv a doplnky nie je tomu tak, pretože aj pánska obuv a móda je dostatočne pestrá a ponúka širokú škálu výberu. Pánska obuv napríklad zahŕňa rôzne typy topánok, od spoločenskej pánskej obuvi a poltopánok, cez mokasíny, až po tenisky a sezónnu obuv, ako sú šľapky, sandále, členková obuv a čižmy.

pánska obuv

Rôznorodá pánska obuv na každú príležitosť

Vyberáme vhodnú obuv podľa príležitosti a účelu

Dizajn a typ obuvi takmer vždy vyberáme podľa účelu a príležitosti, na ktorú má slúžiť, napr. pánska obuv do zamestnania, na voľný čas alebo na mimoriadnu spoločenskú udalosť, ako sú plesy a svadby. Spoločenské udalosti si vždy žiadajú elegantnú koženú pánsku obuv v podobe šnurovacích poltopánok, kým voľnočasové aktivity povoľujú oveľa voľnejší a pestrejší výber domáceho oblečenia a topánok rôzneho strihu, farby aj dizajnu. Na voľný čas si pokojne môžete dopriať aj extravagantnejší dizajn, v prípade spoločenského obleku je však etiketa nekompromisná.

pánska obuv

Topánky na každé ročné obdobie

Pánska obuv a pravidlá jej používania

Pánska obuv si vyžaduje tak ako všetky druhy obuvi primeranú starostlivosť a dodržiavanie istých zásad či pravidiel pri jej nosení. Aby nám topánky vydržali v dobrom stave čo najdlhší čas, je potrebné ich pravidelne striedať a po každom použití nechať obuv poriadne vyschnúť a voľne vyvetrať (nie však priamo v blízkosti vykurovacích telies). Samozrejmosťou by malo byť aj používanie lyžice na obúvanie, tzv. obuváku, pravidelná impregnácia či správne skladovanie, napr. v prípade sezónnej obuvi.