Pánska obuv nemusí byť vždy iba športová!

pánska obuv

Kvalitná pánska obuv je základom pre váš dokonalý imidž

Kvalitná kožená či športová pánska obuv je dôležitou súčasťou imidžu každého štýlového a moderného muža, preto netreba jej výber podceňovať. Zvoliť si topánky, ktoré sú kvalitné a dokonalé a ešte aj perfektne sedia, nemusí byť pre mnohých pánov jednoduchá záležitosť. Výber topánok je potrebné prispôsobiť aj životnému štýlu a celkovému naturelu ich majiteľa. Neznamená to však, že ak ste napríklad vyslovene športový typ, musí byť súčasťou vášho botníka iba športová obuv a tenisky, pretože žiadnemu modernému mužovi by vo výbave nemala chýbať ani nadčasová elegantná pánska obuv vhodná aj na oficiálnejšie príležitosti.

Vyberáme kvalitnú pánsku obuv

Na výbere kvalitnej obuvi určite nešetrite financiami ani časom, pretože dobré topánky vás budú nosiť roky a zabezpečia vám aj vašim nohám maximálne pohodlie a komfort, preto si vyberajte najmä kvalitné topánky z pravej kože. Pri výbere sa zamerajte najmä na kvalitu kože, ale aj celkového prevedenia. Koža by mala byť čistá, celistvá bez viditeľných vád a v rovnomernom farebnom odtieni (kožená pánska obuv musí mať aj kvalitnú a odolnú podrážku). Venujte pozornosť aj hrúbke kože, pretože príliš tenká koža vydrží menej a nielen že sa vyťahá, ale môže aj rýchlejšie zvráskavieť. Vyhýbajte sa módnym či príliš extravagantným výstrelkom a zamerajte sa najmä na nadčasovú klasickú pánsku obuv, ktorá je univerzálnejšia a ľahšie kombinovateľná s oblečením.

pánska obuv

Aj pánska obuv by mala sadnúť ako uliata!

Pánska obuv musí dokonale sadnúť!

Aby bola pánska obuv skutočne pohodlná, musí byť nielen kvalitná, ale musí vám svojim strihom, tvarom aj veľkosťou dokonale sadnúť. Skúšaniu topánok tak venujte patričnú pozornosť a výber obuvi prispôsobte nielen veľkosti, ale aj tvaru vášho chodidla. Ak máte napríklad širší typ chodidla, určite sa vyhnite zúženým pánskym topánkam, nech by boli akokoľvek trendové a moderné, pretože takéto topánky by sa časom pod tlakom chodidla nepekne deformovali a naviac by vám spôsobovali diskomfort pri ich nosení.