Pánske opasky pre skutočných chlapov

pánske opasky

Pánske opasky pre bežné nosenie…

Pánske opasky patria k doplnkom, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadneho správneho muža a to hneď v niekoľkých rôznych prevedeniach. Každý typ nohavíc, tak ako aj každá príležitosť si totižto vyžadujú iný typ opasku a vy by ste na to mali byť v každom prípade na to pripravený! Ukážeme vám ako na to…

Vyberte si správnu dĺžku pre pánske opasky!

Hlavnou vlastnosťou, ktorú si musíte všímať, ak si vyberáte pánske opasky, je ich dĺžka. Tu sa väčšina mužov dopúšťa hneď niekoľkých chýb.

Po prvé – iba jeden pánsky opasok vám v šatníku stačiť nebude! Totižto, ako som už spomínala v úvode, pre každý strih nohavíc budete potrebovať inú dĺžku opasku. Napr. ak nosíte nohavice vysoké do pása, budete si potrebovať zmerať obvod vášho pásu a podľa toho určiť aj dĺžku svojho opasku. Ak však hľadáte pánske opasky prevažne do bedrových nohavíc, odmerať budete musieť zasa obvod svojich bokov.

Druhá chyba, ktorú si veľa mužov neuvedomuje, je, že dĺžka opasku, ktorá je udávaná na štítkoch v obchodoch a v e-shopoch, neodpovedá celej jeho dĺžke. V skutočnosti je do iba dĺžka od začiatku spony na opasku až po jeho strednú dierku.

Vždy stavte na kvalitu materiálov!

pánske opasky

…aj pre významné udalosti

Druhou vlastnosťou, na ktorú by ste mali sústrediť svoju pozornosť, je to, z akého materiálu sú pánske opasky vyrobené. Tu je dôležité zvážiť, či kupujete elegantný opasok pre špeciálne príležitosti alebo tzv. športový opasok pre bežné nosenie . Elegantné pánske opasky sú nenápadné, lesklé a nadčasové, zatiaľ čo športové opasky nájdete aj vo výraznejších farbách a rôznych prevedeniach, ktoré sa riadia aj podľa aktuálnych módnych trendov. Takéto opasky ocenia najmä mladší športovo založení muži.

A čo najdôležitejšie – pri výbere opasku vždy stavte na kvalitu! Vo vašom šatníku by sa mali nachádzať iba skutočne kvalitné kúsky, pánske opasky z pravej kože a nie z jej lacných napodobnenín! Jednoznačné „must-have“ u každého chlapa je teda kožený pánsky opasok v neutrálnej farbe (čierna alebo hnedá) a v správnej dĺžke, ktorý môže využiť pre bežný pracovný deň, ale aj pre špeciálnu príležitosť!