Pánske topánky – kvalitné a štýlové

pánske topánky

Kvalitné a štýlove pánske topánky

Topánky musia byť v prvom rade kvalitné a mali by perfektne sadnúť presne na chodidlo, nikde netlačiť a nespôsobovať žiadnu bolesť či nepríjemné pocity ani pri dlhšej chôdzi, lebo iba pohodlné topánky dokážu zabezpečiť potrebný komfort ich nositeľovi. Pohodlná a kvalitná obuv chráni nás a naše zdravie, preto sa do nej rozhodne oplatí investovať a jej výberu je potrebné venovať aj náležitú pozornosť. Topánky veľmi často vyberáme len na základe trendov a zaujíma nás skôr to, aby boli štýlové, ako ich pohodlnosť či kvalita. Ale jedno predsa nevylučuje druhé a našim záujmom by malo byť nájsť topánky, ktoré budú kvalitné a zároveň aj moderné a štýlové.

Aj páni si zaslúžia kvalitné topánky

Mýlite sa, ak si myslíte, že pánska obuv neponúka toľko rôznych možností, ako dámska, pretože aj páni si majú z čoho vyberať a bola by škoda obmedziť pánsky botník len na tenisky. Pánske topánky to sú aj poltopánky, členková obuv, mokasíny, sandále, plátenky, zimná obuv, šľapky aj domáca obuv a samozrejme športová obuv. Ako si však vybrať naozaj kvalitnú obuv? Kvalita a samozrejme aj cena sa odvíja najmä od použitého materiálu a spôsobu výroby. Napríklad koženka či rôzne syntetické materiály sa nikdy nevyrovnajú kvalite pravej kože, rovnako ani lepená obuv sa nevyrovná šitým topánkam.

Výhodou pri výbere topánok je aj výrobca, ktorý vyrába aj tzv. polčísla, ktoré sú dnes už skôr výnimkou.

pánske topánky

Športové pánske topánky zrejme nechýbajú v botníku žiadneho muža

Starostlivosť o pánske topánky…

Aj tu platí , že životnosť obuvi záleží od správnej starostlivosti a ošetrovania. Používanie špeciálnych prípravkov určených pre ošetrenie obuvi, ako  sú napr. impregnačné spreje či pravidelné striedanie topánok, ale aj používanie lyžice na obúvanie by malo byť samozrejmosťou. Topánky vždy používajte k tomu, na čo boli určené, napr. športovú obuv na šport, bežnú vychádzkovú obuv do práce či do mesta a tiež primerane k danému ročnému obdobiu, pre ktoré bola vyrobená napr. v zime jedine zimná obuv a rozhodne nie tenisky.