Pánsky opasok je súčasťou šatníka

Možno pánsky opasok nemá v móde také široké využitie ako ten dámsky, no aj napriek tomu je neodmysliteľnou súčasťou mužského šatníka. Muž bez opasku snáď ani nie je skutočný muž. Ženy si pri prvom stretnutí síce všímajú najmä tvár, no hneď potom sa zamerajú na pánske oblečenie, ktoré o charaktere hovorí veľmi veľa. Nielen samotné oblečenie, ale aj obuv a vhodne zvolené doplnky vedia robiť zázraky a dnešní muži sú si toho vedomí. Kvalitný pánsky opasok nielen udrží vaše nohavice tam kde treba, ale plní aj estetickú úlohu a skrášľuje váš outfit. Opasok samozrejme nesmie byť vyšúchaný, primalý alebo priveľký a nesmie pôsobiť lacno. Preto zabudnite na koženkové opasky a investujte do poriadneho koženého opasku, ktorý nielen dlho vydrží, ale je aj pekný a nadčasový.

pánsky opasok

Vhodný pánsky opasok na každý deň

Ako merať pánsky opasok?

Mnohí muži len mávnu rukou a v predajni zoberú prvý opasok, čo im padne do oka, nehľadiac na potrebné rozmery. Potom sa ale doma chytajú za hlavu, pretože im opasok jednoducho nesedí. Pri kúpe treba vedieť, že nielen dĺžka, ale aj šírka remeňa je dôležitá a to najmä ak kupujeme pánsky opasok do nohavíc s úzkymi putkami. Pri dĺžke sa ľudia mylne domnievajú, že veľkosť opasku zodpovedá jeho celej dĺžke, no nie je to tak. Jeho veľkosť sa meria od začiatku spony až po stredovú dierku v opasku, preto skôr než nejaký kúpite, potrebujete vedieť obvod svojho pásu alebo bokov (záleží na tom, či ide o klasické alebo bedrové nohavice). Pri správnom meraní sa nemôže stať, že vám bude pánsky opasok dlhý alebo naopak prikrátky.

pánsky opasok

Rôzne typy opaskov na rôzne príležitosti

Pánsky opasok treba vedieť nosiť!

Či už v práci, na dovolenke alebo vo voľnom čase, vaše oblečenie by malo byť do detailov zladené. Tým detailom je aj pánsky opasok a ja vám poskytnem pár užitočných rád o tom, ako sa opasok nosí. K obleku sa zásadne nosí opasok s nenápadnou prackou, musí byť úzky, kožený a vyžaduje sa, aby ladil s topánkami. Pri menej formálnom alebo voľnočasovom outfite už zásada ladenia opasku s topánkami neplatí a vy tak môžete popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť jedinečné kombinácie. Treba však vedieť rozlišovať medzi športovou a elegantnou módou, pretože elegantný pánsky opasok nikdy nebude vyzerať dobre v rifliach a naopak.