Parkovací senzor ako precízne riešenie pri odhaľovaní možných prekážok

Existuje vôbec niečo, čo dokáže zabrániť možným kolíziám? Nie, ale nebezpečenstvo vieme minimalizovať už vďaka mnohým revolučným technológiám. Jedným z takých je parkovací senzor pre úspešnú vertikálnu i horizontálnu detekciu pohybu. Senzorov je na trhu nespočetné množstvo, preto sa ani nedivíme, že vás už nebaví hľadať a porovnávať. My to urobíme za vás, no aj tak žiadny parkovací senzor neprekoná ľudskú silu a zručnosť. Na to nezabúdajte nikdy predtým, ako si sadáte za volant!

parkovací senzor
Doprajte si dokonalý prehľad pri parkovaní alebo cúvaní.

Parkovací senzor pre pokoj a prehľad

Ste začiatočník? Na cestách vás znepokojí čokoľvek, preto vám neodporúčame investovať do špičkových modelov, ktoré reagujú snáď aj na pohyby mihalníc. Všetci rovnako túžime cítiť sa za volantom istejšie a dostať sa do cieľa bez akýchkoľvek nehôd. Parkovací senzor je skvelým pomocníkom aj na známych trasách, respektíve aj tam, kde ste doma! Cesty sa môžu v priebehu pár minút preplniť, úzke parkoviská sa stanú ešte zúženejšími a vy máte o starosť na viac.

Inteligentným riešením rozhodne nie je bezhlavo sa vytáčať a pokrikovať na tých, čo vám „ukradli“ vaše miesto na parkovanie. Usmejte sa a uvoľnite im priestor, pretože vy už dávno nemáte záujem o také „prvoplánové“ parkovanie. Vám slúži parkovací senzor, ktorý signalizuje prekážku už vo vzdialenosti menej než 2 m. Takto vyvinuté parkovacie senzory napomáhajú predchádzať škodovým udalostiam, šetria váš čas a znižujú stres za volantom.

parkovanie
Miniatúrne prevedenie s obrovskou funkčnosťou.

V čom tkvie tajomstvo úspešného parkovania?

Mnohé modely môžete použiť v zadnom, ale aj v prednom nárazníku, pričom ich priemer len výnimočne presahuje 22 mm. Sú miniatúrne. Dá sa povedať, že ide o veľmi skromné riešenie na každodenné použitie v preplnenej premávke a na „problémových“ parkoviskách. O všetkom vás parkovací senzor včas informuje postupným pípaním (podľa vzdialenosti od prekážky). Za kritickú sa bežne považuje vzdialenosť 0,3 m a po jej prekonaní nasleduje súvislý nepretržitý tón. Zvuková signalizácia sa v najvyššej intenzite približuje na úroveň 100 dB. Dosť na to, aby sme sa okamžite zorientovali v teréne.