Parkovacie senzory bezdrôtové majú vaše cúvanie jednoznačne pod kontrolou!

Nie všetci zvládame parkovanie ľavou zadnou. Občas sa však dostaneme aj na miesta, kde sa nám zle manévruje a cúva. Jednoznačnou vychytávkou sú pre všetky podobné situácie práve parkovacie senzory bezdrôtové. Uľahčite si prácu za volantom, pokiaľ je to naozaj možné! Princíp ich fungovania nie je tým najľahším, no ak ide o našu bezpečnosť, rozhodne sa nemá nič podceniť. Parkovacie senzory bezdrôtové sa inštalujú do zadného alebo predného nárazníka. Špeciálne senzory zachytávajú, respektíve snímajú priestor v blízkosti vášho automobilu. Zaznamenávajú priestor a výskyt rôznych prekážok pred a za vozidlom. Kvalitnejšie parkovacie senzory bezdrôtové dokážu vyhodnotiť aj blízku prekážku po bočných stranách.

parkovacie senzory bezdrôtové

Parkovacie senzory bezdrôtové sú vítaní pomocníci.

Parkovacím senzorom neujde ani tá najmenšia prekážka

Celý proces pozostáva z toho, že parkovacie senzory bezdrôtové vysielajú do prostredia ultrazvukový signál. Následne na základe odrazených vĺn vyhodnotí riadiaca jednotka presnú vzdialenosť automobilu od prekážky. Všetko trvá len pár sekúnd. Musí to byť dokonale nastavené, aby vaše nové parkovacie senzory bezdrôtové “šliapali“, ako majú. Parkovacie senzory bezdrôtové ohlasujú blízku prekážku zvukovou signalizáciou, respektíve typickým pípaním. Vzdialenosť prekážky signalizuje intenzitou signálu. To znamená, že ak je vozidlo už tesne pri prekážke, aktivuje sa neprerušovaná varovná zvučka. To je jednou z možností, ako čo najlepšie predísť možným nárazom a nehodám. Výborným doplnkom k vášmu parkovaciemu systému je aj LCD displej, na ktorom sa zobrazia aktuálne hodnoty vzdialenosti od prekážky. Bežné parkovacie systémy bezdrôtové dokážu zaznamenať prekážku pri dosahu od 1,5 do 0,3m. Ultrazvuková frekvencia novších snímačov je približne 40kHz.

parkovacie senzory bezdrôtové

Na parkovacie senzory bezdrôtové sa môžete spoľahnúť.

Na parkovacie senzory bezdrôtové je vždy tá správna doba

Aj keď sa nevyznáte v uvedených číslach, parkovacie senzory bezdrôtové si jednoznačne zaslúžite! S výberom vám poradia odborníci na autopríslušenstvo, a to buď v kamenných predajniach, alebo svoje požiadavky zaznamenáte do objednávky cez e-shop. Správne nastavené parkovacie senzory bezdrôtové sa aktivujú hneď po zaradení spiatočky. Na niektorých modeloch ich aktivujete stlačením parkovacieho spínača. Vždy máte možnosť dodatočného namontovania parkovacích senzorov do každého automobilu.