Pec na pizzu je stredobodom každej prevádzky

Chystáte sa splniť si svoj sen o otvorení reštaurácie, alebo chcete vymeniť starú pec na pizzu za novú a efektívnejšiu? Aby ste zaručili úspech svojho podnikania, toto rozhodnutie nesmiete podceniť. Aké vlastnosti by teda vaša pec na pizzu mala mať? Či už bude vaša pec na drevo alebo bežať na plyn, dobrú pec môžete posúdiť na základe niekoľkých základných faktorov. Napríklad kvalitná varná doska zo žiaruvzdorného kameňa zaisťuje odolnosť proti odieraniu nástrojov, ale aj vysoký výkon pri prenose a spätnom získavaní tepla. Teplomer vám zasa umožní kontrolovať, či teplota zostáva konštantná, aby ste dosiahli dokonale prepečenú pizzu na každom kúsku.

pec na pizzu
Priebežná pec na pizzu vyrába pizzu pásovým spôsobom

Elektrická pec na pizzu a jej výhody

Pizza pečená na dreve si vyžaduje odborné znalosti a ak je váš vytrénovaný kuchár chorý alebo mimo práce, veci v kuchyni sa môžu rýchlo vymknúť z rúk. Stáva sa to častejšie, než by ste si mysleli, a väčšinou s negatívnymi výsledkami. Elektrickú rúru však len jednoducho zapnete a počkáte v priemere asi 20 minút, kým vaša pec dosiahne tú správnu teplotu. Zamestnanci budú stále potrebovať vedieť, ako dlho sa pizza musí piecť, a pravidelne ju kontrolovať aj počas pečenia, ale na to môže byť vyškolený každý člen tímu. Menšie elektrické pece zvyčajne nepotrebujú ani výfukový systém. Väčšie modely sa dodávajú s príslušenstvom ako napríklad odsávač pár, ktorý sa dá jednoducho namontovať.

pec na pizzu
Elektrická jednopodlažná pec na pizu je ideálne riešenie pre menšie prevádzky

Konvektomat

Na pečenie pizze poslúži dobre aj konvektomat. Je to všestranné zariadenie a riešenie, ktoré vám umožní pripravovať aj iné druhy jedál. Môžete sa rozhodnúť aj pre menšie stolové modely, ktoré zaberú menej miesta vo vašej kuchyni. Ak ste však tradičná pizzeria, konvektomat by nemal byť voľbou číslo jedna. Dobrá pizza sa však dá pripraviť aj v ňom. Ak sa predsa len rozhodnete pre konvektomat  a plánujete v ňom piecť pizzu, hľadajte vyššiu jednotku, ktorá rovnomerne rozvádza teplo. Úplné upečenie jednej pizze zvyčajne trvá približne 5-6 minút, ale čas sa môže líšiť aj v závislosti od teploty a počtu pizze v rúre.