Pec na pizzu podľa vašich potrieb

Chystáte sa prevádzkovať vlastnú pizzeriu alebo inú gastronomickú prevádzku, kde jedným z čerstvo pripravených jedál bude práve pizza v niekoľkých podobách? Alebo sa možno chystáte kúpiť len vhodné a praktické gastro zariadenie, ktoré vám umožní piecť pizzu priamo vo vašej domácnosti či záhradnom altánku? V každom z týchto prípadov sa budete rozhodovať, ako si vybrať tú správnu pec na pizzu. Možno sa mnohým z nás zdá, že proces rozhodovania sa je celkom jednoduchý. Ale ak sme už v tej konkrétnej situácii, budeme musieť vziať do úvahy niekoľko faktorov. A nielen to, na koľko nás kúpa aj prevádzkovanie našej novej pece na pizzu bude stáť.

domaca pec na pizzu
Pizza je natoľko obľúbená, že sa začali vyrábať pece na pizze aj na domáce použitie.

Umiestnenie pece na pizzu

     Pizza sa v našom jedálničku udomácnila natoľko, že sa začali menšie prenosné pece vyrábať aj stavať na mieru na domáce použitie. Ako je to v prípade aj iných zariadení pre gastronómiu, profesionálne pece na pizzu výrazne prevyšujú efektivitu práce zamestnancov stravovacieho zariadenia.

pec na pizzu
Domáca pec na pizzu je oveľa menšia ako profesionálna.

     Domáca pec na pizzu je oveľa menšia ako profesionálna. Vďaka tomu sa v nej dá upiecť naraz len jedna pizza. Zvyčajne vo veľkosti do 32 cm. V profesionálnych peciach je vďaka veľkej kapacite komôr možné piecť niekoľko pízz rôznych veľkostí súčasne. Je tu samozrejme aj podstatný rozdiel v zdroji energie. Domáce pece sú vyhrievané iba elektrickou energiou. Profesionálne pece na pizzu môžeme rozdeliť na elektrické, plynové a pece na drevo.

Čerstvá pizza aj na záhrade

    Ďalším rozdielom je mobilita. Domáce pece na pizzu sa vyznačujú pomerne malými rozmermi a hmotnosťou. Môžete ich teda jednoducho premiestniť kamkoľvek. Nič už nestojí v ceste zobrať si domácu pec napríklad do záhrady a usporiadať tam piknik. Profesionálna pec vzhľadom na jej rozmery musí byť umiestnená tak, aby udržiavala v kuchyni reštaurácie poriadok, pohodlie a bezpečnosť práce zamestnancov reštaurácie. Každá gastro prevádzka je samozrejme iná. Charakteristická svojou špecifickou architektúrou a interným priestorom. Kým v prípade veľkých priestorov sa dá improvizovať, v prípade úpravy komornejších miestností pre pizzérie, je nutné dobre si rozmyslieť, kam umiestniť pec na pizzu.