Phuket – ostrovný zázrak na západe Thajska

Chcete zažiť to najkrajšie, čo Thajsko ponúka? V tom prípade by ste nemali váhať ani sekundu. Phuket je dovolenkový raj, ktorý budete chcieť zažiť znova. Jedná sa o ostrov na západnej strane Thajska, ktorý sa nazýva perla Andamanského mora. V minulosti odtiaľ do celého sveta rozvážali tony perál, na radosť miliónov žien. Phuket je najmä miestom pre odpočinok, kde dokážete úplne vypnúť a zabudnúť na svoje starosti. Preto niet divu, že sa na ňom nachádza skutočne veľké množstvo špičkových pláží. Spomeňme napríklad Freedom beach, Banana Beach, Kata Noi Beach. Ak si vyberiete pobyt na hociktorej z nich, neurobíte krok vedľa.

Phuket

Sloní palác.

Phuket – po stopách Budhu

Najslávnejšou plážou na neďalekom ostrove Phi Phi je Maya Beach v zátoke Ao Maya. Preslávil ju film Pláž, v ktorom hral hlavnú postavu Leonardo Dicaprio. Tejto sláve sa miestni obyvatelia tešia, horšie je to však pre turistov, ktorých je tu cez deň mraky. Preto sem odporúčame ísť skoro ráno. Pre milovníkov architektúry, alebo vyznávačov budhizmu, odporúčame navštíviť najznámejší budhistický chrám Wat Chalong, ktorý je zdobený stovkami kúskov skla. Na samom vrchu chrámu je k dispozícii popol Budhu. Po jeho stopách sa môžete vydať aj na horu Nakkerd. Na nej sa nachádza gigantická socha Budhu, ktorá meria až 45 metrov. Ak na jeho výstavbu prispejete, môžete mať v jeho mramore vyryté svoje meno.

Phuket

Veľký Buddha.

Keď pláž omrzí, a vy si chcete užiť

Zábava v Thajsku nie je cudzou veličinou, práve naopak. Pre tých, čo sa chcú poriadne odviazať po západe slnka je vám k dispozícii ulica Bangla Road. Nájdete tu množstvo barov, diskoték a interakcie s domácimi, s ktorými je naozaj veľkým zážitkom dať si jeden, ale aj viac drinkov. Narazíte tu aj na turistov z celého sveta. Samozrejme nevyhnete sa ani tradičnej thajskej kuchyni, ktorá je tu doslova na každom rohu a rozvoniava do všetkých smerov. Stačí ísť za nosom a o gurmánsky zážitok je postarané. Phuket už na vás čaká!