Plavba loďou po Dunaji, Volge alebo Rýne?

Dovolenková plavba loďou nie je síce masovou cestovateľskou záležitosťou, ale záujem o ňu sa v posledných rokoch podľa mnohých cestoviek mierne zvyšuje. Cestovateľov láka predovšetkým netradičný zážitok spojený s pobytom na mori alebo rieke. Na veľkých lodiach majú na palube klienti cestovných agentúr všetok servis a pohodlie. Nie je vôbec nič výnimočné, ak na takejto niekoľkoposchodovej lodi sú k dispozícii kiná, divadlá, diskotéky, ale aj nákupná galéria, kaderníctvo, detské herne alebo wellness a fitcentrum. Nie náhodou sa výletným lodiam zvykne hovorievať plávajúce mestá.

plavba loďou

Plavba loďou môže byť vskutku luxusnou záležitosťou.

Aj plavba loďou po rieke má svoje pohodlie

Ľudí na okružnej plavbe loďou láka okrem iného aj to, že v priebehu niekoľkých dní precestujú a navštívia celý rad zaujímavých miest. Obľúbeným cieľom mnohých turistov z celého sveta sú týždenné poznávacie plavby po Stredozemnom mori. Cestovanie loďou po okružnej trase  Janov – Olympia – Atény – Kréta – Rhodos – Messina – Malta – Civitavecchia – Janov patrí pravdepodobne k tým najvyhľadávanejším. Podobne ako zaoceánske výletné lode, aj pri riečnych plavbách majú klienti na palube počas ich dovolenky všetok komfort. Lodné kajuty sú vybavené pohodlne a moderne ako v hoteloch, skvelá obsluha a jedlo ponúkajú aj reštaurácie. Ľudia sa môžu počas riečnej plavby loďou nechať rozmaznávať vo wellness centrách a dopriať si saunu alebo masáž.

plavba loďou

Plavba loďou ponúka aj nám známe zákutia ak sa vydáte po Dunaji.

Plavba loďou po Dunaji, Rhone alebo Rýne?

Cestovné agentúry majú vo svojej ponuke rôzne tematické poznávacie zájazdy po všetkých známych európskych riekach. Môžete sa tak, ako mnohí iní pred vami, nechať očarovať romantickou krásou a zákutiami Dunaja a navštíviť Budapešť, Bratislavu aj Viedeň. V sparných dňoch snáď nič neosvieži viac ako niekoľko dní riečnou plavbou po významnej francúzskej rieke Rhone od Lyonu až k jej delte pri Stredozemnom mori. Plavba loďou po rieke Rýn a jeho severným i južným tokom vám predstaví očarujúce Antverpy, Amsterdam a Rotterdam, Mainz alebo Štrasburg.