Plavba loďou pôsobí blahodarne 

Plavba akoukoľvek loďou po rieke, jazere či mori môže prinášať zábavu aj oddych. Predstavuje možnosť zažiť nejaké nečakané dobrodružstvo alebo aj  príležitosť nadviazať nové spoločenské kontakty. Vyjsť si na vodu hoci len na malom člnku či  pramici je skvelý spôsob, ako si oddýchnuť. Je to ideálna cesta, ako sa trochu sa zbaviť stresu a všetkej tej úzkosti, ktorá občas prichádza s náročným pracovným programom. Ak ste už niekedy boli na lodi, pravdepodobne viete, aké zábavné to môže byť. Existuje nespočetne mnoho rôznych spôsobov, ako sa zabaviť plavbou na lodi.  

výhľad na more
Plavby loďou môžu pôsobiť ako balzam na dušu po stresujúcom pracovnom vyťažení.

Plavba loďou je vzrušujúca pre našu myseľ 

    Je to potrebné a  vzrušujúce. Pre vaše telo a myseľ je dobré raz za čas byť fyzicky aktívni. Najmä ak pracujete v kancelárii alebo máte sedavý spôsob života.  Výhody rekreačnej plavby loďou sa predpokladajú už desaťročia.  Vďaka zaujímavým a pútavým vedeckým výskumom sa dokázalo, že plavba akoukoľvek loďou alebo aj na malých výletných člnoch je pre ľudí všetkých vekových kategórií vhodná a  zdraviu prospešná. 

    Aj krátkodobý odpočinkový pobyt na palube lode sa môže prejaviť významnými fyziologickými a psychologickými prejavmi. Výskum zahŕňa obrovské kognitívne, emocionálne, psychologické, sociálne, fyzické a duchovné výhody. Môžeme ich všetci získať aj občasným pobytom a  plavbou na lodi. 

západ slnka na mori
Viaceré vedecké štúdie dokazujú pozitívny vplyv pobytu na palube lode na ľudské zdravie.

Už len pohľad a  zvuk vody 

     Samotný pohľad a zvuk vody podporuje zdravie tým, že znižuje kortizol, zvyšuje serotonín a navodzuje relaxáciu. Plaviac sa po vode podporujeme  fyziologické a  psychologické účinky. Pomáha to zvládať traumu, úzkosť, problémy so spánkom i autizmus. Závislosť aj kondíciu, pozornosť a sústredenie, stres či smútok. 

    Keď sa človek rozhodne pre plavbu loďou po rieke,  pravdepodobne pocíti veľkú dávku slobody. Uspokojí si tak svoju vnútornú túžbu po dobrodružstve.  

Plavba výletnou loďou prináša aj spoločenské stretnutia

     Nič nám nebráni tomu, aby sme sa občas rozhodli pre výlet loďou. Hoci len jednodňový. Jedna veľká štúdia v USA ukázala, že 84 % rodičov si myslí, že ich deti by sa s väčšou pravdepodobnosťou odpojili od svojich telefónov a notebookov počas výletnej plavby loďou. Na lodi sa hormóny dobrej nálady zvyšujú, zatiaľ čo stres klesá.