Plavba po Dunaji dodá psychickú pohodu

Dunaj je po Volge druhou najväčšou riekou Európy a pretína územie celkovo 10 štátov, pričom často priamo definuje aj ich štátnu hranicu. Dĺžka Dunaja presahuje 2 800 km a celková rozloha tejto rieky zaberá takmer 8% plochy Európy. Európsky význam rieky je jasný, dôležité prvenstvo však drží aj na svetových rebríčkoch. Leží na nej najviac hlavných miest – Viedeň, Bratislava, Budapešť a Belehrad. Ďalšie prvé miesto drží v počte štátov, ktoré ležia v jej povodí, a to hneď 20, čo je naozaj pozoruhodné číslo. Rieka pramení v nemeckom Schwarzwalde a vlieva sa do Čierneho mora. Vzhľadom k tomu, že preteká podstatnou časťou Európy, jedná sa o geologicky a geograficky veľmi členité územie. Aj preto tok rieky Dunaj láka čoraz viac turistov. Plavba po Dunaji má teda čo ponúknuť aj po turistickej stránke, a neslúži iba na priemyselné účely alebo ako dopravný uzol.

plavba po dunaji
Plavba po Dunaji je turistami veľmi obľúbená

Plavba po Dunaji do Viedne a naspäť

Odpočinok kombinovaný s poznávaním nových miest je spôsob trávenia voľného času, ktorý sa stáva stále obľúbenejším. Rozhodne si nenechajte ujsť oddychovú a zážitkovú plavbu do Viedne. Vyráža sa z Bratislavy do svetoznámej Viedne, ktorá patrí medzi najkrajšie mestá Európy. So svojimi 1,7 miliónmi obyvateľov je Viedeň najväčším rakúskym mestom a súčasne najvýznamnejším kultúrnym, politickým a hospodárskym centrom krajiny. Historické centrum tejto metropoly bolo v roku 2001 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Viedeň sa vyznačuje bohatou hudobnou tradíciou, ktorej vrchol sa datuje na prelom 18. a 19. storočia, kedy v meste tvorili Wolfgang Amadeus Mozart alebo Ludwig van Beethoven. Vo Viedni je teda čo objavovať. A nakoniec vás bude čakať príjemný oddych v podobe plavby po Dunaji späť do Bratislavy.

plavba po dunaji
Plavba po Dunaji na luxusnom Twincityliner je skvelým zážitkom

Vyhliadkové plavby po celej Európe

Plavba po Dunaji ponúka nepreberné množstvo trás, ciest a spôsobov, ako rieku alebo jej časť spoznať z lodnej paluby. Asi najobľúbenejšie sú vyhliadkové plavby. Loď vás dovezie na miesto a potom celý deň strávite na vopred naplánovanej zastávke. Samozrejme sa spravidla jedná o tie najobľúbenejšie destinácie ako Viedeň, Budapešť, Bratislava.