Plynový konvektomat a jeho charakteristika

Plynové konvektomaty sú pece, ktoré veľkým komerčným kuchyniam umožňujú pripraviť jedlo vďaka pare, konvekcii (horúcim vzduchom) alebo kombináciou oboch. Ide teda o multifunkčné zariadenie, ktoré je vhodné ako náhrada k používaniu iných spotrebičov ako je napr. samostatný parný hrniec alebo konvekčná pec. Plynový konvektomat je teda možné použiť ako alternatívu oboch spotrebičov, čím šetrí náklady, priestor aj čas pri profesionálnej príprave potravín.

plynový konvektomat
Plynový konvektomat býva väčšinou drahší než ten elektrický

Rozdiel medzi plynovým a elektrickým konvektomatom

Plynový konvektomat je ako obyčajne efektívnejší (niektoré až o 50%), pretože jeho horák priamo transferuje energiu tam kde má a okamžite zvyšuje teplotu a ohrieva jedlo. Plyn je zároveň lacnejší než elektrina. Stále však budete potrebovať aj elektrické pripojenie pre ovládacie prvky, displeje a ventilátory. Elektrické konvektomaty sú na druhú stranu cenovo dostupnejšie, pretože plynové konvektomaty sú konštrukčne zložitejšie. Mnoho prevádzkovateľov si vyberá práve elektrický, pretože sa im s ním lepšie pracuje.

Pri oboch zdrojoch energie však musíte zvážiť niekoľko vecí. Napríklad, cena a dostupnosť služieb ako je oprava alebo cena elektriny a plynu vo vašom okolí je tiež dôležitá. Veľký vplyv má aj nadmorská výška vašej prevádzky. Čím vyššie je prevádzka, tým sa vám viac oplatí ísť do elektriny, pretože plyn sa ťažko transferuje smerom nahor.

plynový konvektomat
Plynové konvektomaty šetria čas a miesto

Plynový konvektomat a jeho výhody

Plynové konvektomaty majú veľa výhod, hlavne pre rušné komerčné kuchyne ako sú jedálne a veľké reštaurácie. Výhodami konvektomatov je ich efektívnosť, úspora nákladov a vysoká kvalita pripravených jedál.

Konvektomaty sú traja pomocníci v jednom, ktorí dokážu vykonávať prácu väčšiny kuchynských spotrebičov vrátane konvekčnej pece, gril, fritézy, parného hrnca a iných. Šetrí peniaze a drahocenný priestor. Zároveň vám plynový konvektomat ušetrí energetické náklady, pretože uvaríte väčší objem jedla za kratší čas. Nakoniec odoberiete zamestnancom zbytočnú prácu, a oni sa tak môžu sústrediť na iné činnosti. Zatiaľ čo sa im budú venovať, môžu sa spoľahnúť že plynový konvektomat zabezpečí ten najlepší výsledok.