Podľa typu nôh volíme vhodné oblečenie aj topánky

TopánkySo stúpajúcimi teplotami sa na uliciach objavuje čoraz viac žien v krátkych nohaviciach, sukniach a šatách, vystavujúce na obdiv svoje nohy, ktoré väčšinu roka nie sú až tak viditeľné. Aby ale nohy vynikli čo najlepšie, najkrajšie, je dôležité vedieť dobre kombinovať s oblečením. A to nie len oblečenie, topánky a doplnky, ale hlavne treba vedieť, čo sa ku ktorému typu nôh hodí najlepšie. Nie je totiž jedno či sú vaše nohy dlhé, krátke, štíhle alebo hrubšie, preto treba mať na mysli nasledovné:

Krátke nohy

Ak máte krátke nohy, oblečením ktoré siaha po lýtka alebo zakrýva väčšinu vašich nôh ich skrátite ešte viac. To samozrejme neplatí pri oblečení (nohavice, sukne), ktoré siahajú až po topánky. Pokiaľ si teda chcete obliecť krátke nohavice alebo sukňu, ich dĺžka by mala siahať najďalej po kolená. Topánky hlavne vo farbách podobných vašej pokožke, pomôžu vytvoriť dojem dlhších nôh. Vyvarujte sa tiež veľkým ozdobným prvkom v oblasti priehlavku a členku.

Dlhé nohy

Dlhé nohy sú snom mnohých žien. Aj tu však pri obliekaní treba byť obozretný. Je dôležité dodržať harmonický obraz a rovnováhu medzi nohami a trupom. Preto týmto ženám sa odporúčajú capri, sukne a ak to postava dovoľuje, dlhé sukne a dlhé šaty, ktoré vizuálne trochu skracujú. Vrchné oblečenie, presahujúce bedrá, taktiež opticky skracujú nohy. Topánky s ozdobami a rôznymi detailmi sú v tomto prípade dovolené.

Štíhle nohy

TopánkyŽeny so štíhlymi nohami by sa mali vyhnúť hrubým topánkam. Nepekne napríklad vyzerajú veľmi štíhle nohy, sukňa a topánky na platforme. Podpätky by mali s nohami tvoriť akúsi harmóniu. Aby nohy nevyzerali príliš chudo, je dobré zvoliť trochu širšie nohavice. Ak ale preferujete obtiahnuté nohavice, ich farba by mala byť výraznejšia než vrchná časť oblečenia.

Širšie nohy

Tieto ženy by sa mali vyhýbať príliš obtiahnutým nohaviciam, pretože obtiahnuté veci častiam, ktoré zakrývajú pridávajú na objeme. Pri širších odhalených lýtkach sa vyvarujte úzkym podpätkom a radšej zvoľte širšie štvorcové alebo okrúhle. Úzke podpätky sú vhodné napríklad v kombinácii s dlhými rovnými nohavicami, ktoré nie sú na spodku obtiahnuté.