Pohodová dovolenka na Kube

Kuba je krajina mnoho farieb, zvykov a zaujímavostí. Nachádza sa približne v strede medzi Floridou a Dominikánskou republikou v srdci Karibského mora. Je to krásna exotická krajina, ktorá má veľa piesočnatých pláži a ideálne podmienky na kúpanie. Pestrofarebný život môžeme vidieť ako pod vodou na koralových útesoch, tak aj vo vnútrozemí. Nachádza sa tu niekoľko národných parkov s krásnou prírodou. Vodné plochy, jaskyne či atrakcie ako morské akvária či zoologické záhrady. Ako už isto dobre vieme, Kuba je tiež miestom kde nájdeme tie najlepšie cigary, rum, krásne ženy a do toho všetkého nám budu hrať chytľavé latinské rytmy.

kuba1

Kuba nadchne každého.

Užitočné informácie

V súčastnosti je Kuba jediný komunistický štát na amerických kontinentoch. S históriou krajiny sú úzko späté mená ako Fidel Castro alebo Che Guevara, ktoré tu zanechali svoju výraznú stopu. Tá pravá Kuba sa ale pomaly mení a je dosť možné, že čoskoro ju uvidíme už len na fotkách. Vo všeobecnosti môžeme o krajine povedať, že tu pôsobí priateľská atmosféra. Kriminalita je rovnako na nízkej až nulovej úrovni. Svoju cestovnú tašku ale majte vždy na očiach. Pri pobyte sa odporúča nepiť vodu z vodovodu. Na každom rohu dostaneme kúpiť balenú fľaškovú vodu. Na Kube platia súbežne dve meny – pesos a konvertibilné pesos. Obyčajné pesos dostávajú domáci napríklad vo forme výplaty. Pre turistov sa odporúča konvertibilné pesos pričom 1 pesos je približne 1 euro. V rámci spotrebiteľských cien je krajina lacnejšia ako Slovensko.

Kuba

Kuba je miestom dokonalého relaxu a krásnych pláží.

Zaujímavosti

Pri návšteve Kuby určite odporúčame navštíviť hlavné mesto Havana. Je miestom, kde máme stále čo objavovať. Nachádzajú sa tu pamiatky ako Capitol alebo Museo de la Revolucio. Centrum Kuby je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Zážitkom azda pre každého sú krásne autentické autá domácich z 50. rokov. Domáci vás radi zvezú, ale nebude to zrovna lacná jazda. Na výlety si môžete prenajať relatívne lacno auto. Veterán to ale nebude. Ak chceme navštíviť niektoré z Kubánskych ostrovov môžeme využiť plavbu loďou. Ostrovy nezaberajú veľa územia, ale nájdeme tu krásne pláže. Pri svojich výletoch isto natrafíte na spomenutý rum, z ktorého je tu približne 60 druhov, ktorých cena je viac ako prívetivá. Nie každý vám ale bude po chuti. Káva v dovolenkových rezortoch je výborná. Cigary dostaneme rovnako na každom rohu pričom ich cena je porovnateľná cenám u nás.