Pokládka zámkovej dlažby

Vybudovanie spevnených plôch okolo domu patrí k posledným investíciám pri stavbe. Hoci sa dlažba a spevňovanie plôch rieši medzi poslednými, nemali by sme mu prikladať menšiu dôležitosť. Ak práve rozmýšľate ako vyriešiť vjazd na pozemok, príjazdovú cestu alebo chodník, mali by ste pouvažovať nad zámkovou dlažbou.

Zámková dlažba sa vyznačuje skvelými vlastnosťami

Zámková dlažba je špeciálny druh betónovej dlažby s členitými bokmi, ktoré vedľa seba zapadajú ako zámok. Je vyrobená z kvalitných betónových surovín. Okrem klasickej šedej farby je na výber mnoho rôznych tvarov a farieb, takže dlažbu môžete jednoducho zladiť s fasádou vášho domu alebo s vašim plotom. Zámkovú dlažbu môžete použiť na ľubovoľne veľkú plochu. Vyznačuje sa vysokou kvalitou, zvládne záťaž, takže je vhodná aj na príjazdové cesty, dobre odvádza vodu a je odolná voči rôznym faktorom ako napríklad nepriazeň počasia. Nepatrí síce k najlacnejším investíciám, ale kvalita materiálu a bezproblémové položenie za tú cenu určite stojí.

pokládka zámkovej dlažby

Pokládka zámkovej dlažby

Dôležitá je aj správna úprava terénu

Pri pokladaní zámkovej dlažby je dôležité aj to, čo pod ňou nie je vidno – podložie. Terén, na ktorý chceme pokladať zámkovú dlažbu, musí byť dobre upravený a preto je najvýhodnejšie najať si firmu. Ak sa úprava terénu zanedbá, môže sa stať, že sa v dlažbe vytvoria jamy, v ktorých po daždi budú vznikať kaluže. Odborníci z firmy terén dôkladne pripravia na pokládku a tak vám v budúcnosti nevzniknú žiadne nežiaduce problémy.

Pokládka zámkovej dlažby

Pokládka zámkovej dlažby – spevňovanie plochy

Ekologická a zatrávňovacia dlažba

Ekologická dlažba je špeciálny druh dlažby, ktorý odvádza prebytočnú vodu. Vďaka svojmu tvaru, ktorý pri ukladaní vytvára priesakové otvory , odvádza vodu do kanálikov, ktoré ju postupne prepúšťajú do podkladovej vrstvy. Pri daždi sa na nej nevytvárajú kaluže.

Zatrávňovacia dlažba taktiež pomáha pri odvádzaní prebytočnej vody do pôdy. V záhradnej architektúre vytvára kontrast medzi domom a záhradou. Zatrávňovacia dlažba sa využíva hlavne na parkoviskách, príjazdových cestách, odpočívadlách.