Poľovnícke svetre sú podceňovanou témou

Keď sa povie poľovnícke svetre, určite si mnoho ľudí predstaví huňaté oblečenie, ideálne uštrikované z bavlny s obrázkom jeleňa alebo inej tematiky lesa. Mýtus tohto druhu je pomerne bežný, no zato nepresný. Kvalitné poľovnícke oblečenie má v dnešnej dobe omnoho kvalitnejšiu výrobu, rôznorodosť pri používaní materiálov, a zmena nastala aj v otázke dizajnu. Myslíte si, že riešiť sveter pre poľovníka je zbytočnosť? Ste na omyle. 

Flísová bunda

Poľovačka je ešte stále obľúbenou činnosťou mnohých ľudí. každý vie, že ak sa máme na niečo sústrediť a robiť veci skutočne efektívne, je dôležité sa cítiť dobre, či už po psychickej alebo fyzickej stránke. Práve tú druhú časť nás – fyzickú v mnohom ovplyvňuje správny výber oblečenia. Poľovnícke svetre sú teda dôležitou témou, na ktorú by sa nemalo zabúdať. 

Poľovnícke svetre s termoreguláciou 

Niet nad kvalitné poľovnícke svetre, to je vec dávno známa. Ako ale vybrať ten správny? Hľaďte na materiál. Správne svetre majú termoregulačné vlastnosti, ktoré dokážu chrániť pred chladným počasím. Je fajn nosiť veci, na ktoré je spoľah, a práve ten vám dožičia poľovnícke svetre vyrobené z vlákien, ktoré dokážu reflektovať vonkajšie podmienky, vašu telesnú teplotu a tieto dva elementy zosúladiť. 

Poľovnícky sveter

Svetre z jahňacej vlny

Na to, aby boli poľovnícke svetre dostatočne pružné, chladu odolné a zároveň príjemné na dotyk je dôležité všímať si materiál, z ktorého sú vyrobené, a na základe toho nastaviť svoje očakávania. Ak túžite po skutočnej kvalite, ktorá vás nesklame, vždy pozerajte na štítok na oblečení. Ak chcete vedieť, či sú svetre v ponuke oblečenia skutočne kvalitné, mali by byť spravidla vytvorené z prírodných materiálov. Najznámejším z nich je jahňacia vlna. Pre jej úžasné ochranné a hrejivé schopnosti si našla množstvo priaznivcov vo svete poľovníkov.