Ponuka grilov na plyn je široká 

      Ponuka záhradných plynových grilov je veľmi široká. Aj v rámci jedného výrobcu je na trhu minimálne zopár modelov. Čo by ste mali zvážiť pri výbere plynového grilu? Aký gril na plyn si vybrať, aby splnil všetky vaše očakávania a zároveň príliš nezaťažil náš rozpočet? 

    Plynové grily si získavajú čoraz väčšiu obľubu a možno čoskoro začnú prevládať aj v našich záhradách. Rýchlejšie zapálenie, jednoduchšie grilovanie a jedinečná chuť jedál sú len niektoré z ich výhod. Plynové grily ponúkajú skvelé príležitosti pre tých, ktorí radi experimentujú. Už sa nemusíte obmedzovať len na grilovanie klobásy či bravčovej krkovičky. Na plynovom grile ľahko pripravíte pizzu, celé kura a dokonca aj chutné dezerty. 

otec a syn grilujú
Plynové grily majú mnoho výhod, vďaka ktorým bude grilovanie pre vás príjemným zážitkom.

Rošt a  horáky sú základom grilu na plyn 

   Kúpa plynového grilu je pre niektorých skutočnou výzvou. Väčšina nevie, aké zariadenie si spomedzi množstva ponúk vybrať. Rošt je základným prvkom každého grilu. V prvom rade sa musíme zamerať na jeho veľkosť – rošt by nemal byť „príliš malý“. Nezabúdajte, že umiestnením príslušenstva, ako sú podnosy, košíky a stojany na gril, sa výrazne zmenšuje jeho povrch pri grilovaní viacerých druhov jedál súčasne. 

     Dôležitý je aj materiál, z ktorého je rošt plynového grilu vyrobený. Najodolnejšie a najlepšie teplo rozvádzajúce rošty sú vyrobené z liatiny a nehrdzavejúcej ocele. Rošt z lisovaného plechu a pochrómovaný má výrazne nižšiu životnosť. 

zelenina na grile
Na plynovom grile môžete spolu s rodinou pripravovať širokú škálu pokrmov.

Počet horákov a  celkový dizajn grilu 

    Počet horákov v grile je prispôsobený veľkosti roštu. Dôležitý je ich výkon, ktorý ovplyvňuje rýchlosť rozohriatia grilu a schopnosť dosiahnuť vysoké teploty. Všímajme si aj materiál, z ktorého sú horáky vyrobené. Najviac sa odporúčajú nerezové horáky. 

    Každý plynový gril by mal mať stabilnú konštrukciu vyrobenú z odolných materiálov. Najbežnejšie sú smaltované oceľové a nerezové grily. Dôležité je, aby použitý smalt bol odolný voči vysokým teplotám. Vyberajme grily z kvalitných materiálov, ktoré zaručia odolnosť grilu. 

Dostupnosť náhradných dielov  

     Občas potrebujeme na našom grile na plyn niečo vymeniť.  Napríklad  rošt, kryty horákov či aj samotné horáky. Vyberme si teda takého výrobcu záhradných grilov, od ktorého sú náhradné diely bežne dostupné na trhu.