Poschodová posteľ – šetrič miesta

poschodová posteľ

Drevená poschodová posteľ pôsobí útulne

Lámete si hlavu nad tým, ako vybrať tú správnu posteľ pre vaše deti? Výber je široký, no keďže okrem postelí bude v detskej izbe aj iný nábytok a vy máte málo miesta, budete musieť hľadať kompromis. Poschodové postele predstavujú ideálne riešenie nedostatku miesta v interiéri. Z vlastnej skúsenosti viem, že pre deti je poschodová posteľ oveľa zaujímavejšia, než tá klasická. Milujú, keď sa po nej môžu šplhať a spať vysoko nad zemou – zažívajú na nej viac zábavy a dobrodružstva. Okrem toho, že šetrí v izbe miesto, vytvára medzi súrodencami užšie puto. Výhodou poschodových postelí je aj úložný priestor, kde môžete hravo skryť periny a tým budú postele pôsobiť upravene. V neposlednom rade vás pri poschodovej posteli poteší aj cena, ktorá je oveľa nižšia, ako keby ste mali kupovať dve osobitné postele.

Pozor na materiál

Najdôležitejšie kritériá pri kúpe poschodovej postele sú kvalita a bezpečnosť. Potrebujete vybrať posteľ s pevným a odolným rámom. Najčastejšou voľbou je drevo alebo kov, no čo sa týka odolnosti, vyhráva určite kov. Kovová poschodová posteľ má pevnú konštrukciu s pevnými spojmi, no v detskej izbe pôsobí chladným dojmom a zvykne nepríjemne vŕzgať. Naopak drevená poschodová posteľ pekne vyzerá, vonia a pôsobí útulne a „teplo“. Drevené postele sa lakujú nezávadnými lakmi, ktoré sú zdraviu neškodlivé. Pre každého rodiča je ale najpodstatnejšia bezpečnosť. Posteľ musí vydržať lezenie hore a tým aj ťah do strany, ako aj rôzne výkyvy a pohyby detí pri šantení. Poschodová posteľ musí byť stabilná (vrchná, ale aj spodná časť postele), samozrejmosťou je pevné zábradlie aj schody a nemali by na nej byť ostré hrany.

poschodová posteľ

Takéto poschodové postele vám ušetria miesto trochu inak, ako ste možno zvyknutý

Multifunkčná poschodová posteľ

Na trhu zoženiete nekonečne veľa druhov poschodových postelí. Preč sú časy, keď ste mali na výber iba zopár kusov. Fantázii sa dnes medze nekladú a výrobcovia sa snažia vyhovieť detským nárokom v každom smere. Málokto už siahne po klasickej poschodovej posteli s horným a dolným lôžkom s klasickým rebríkom. Obrovským hitom sú multifunkčné poschodové postele, ktoré okrem miesta na spanie poskytujú aj miesto na hry. Napríklad poschodová posteľ, kde je lôžko na spanie hore a v spodnej časti je písací stôl, zásuvky alebo police na odkladanie hračiek, či bielizne. Niektoré majú namiesto klasického, nie príliš bezpečného rebríka, schodíky s dostatočne širokou nášľapnou plochou. Iné zase pripojili k posteli šmykľavku a cesta dole je pre deti o dosť zábavnejšia.