Poschodové postele šetria miesto

Rodiny s viacerými deťmi majú často problém s priestorom. Preto šetriť miesto tam, kde sa dá, je viac než potrebné a to hlavne v detskej izbe. Pre rodiny, ktoré nemajú v byte práve najviac miesta, ale majú minimálne dve malé deti, sa ako dobré riešenie považujú poschodové postele.

poschodové postele

Poschodové postele deťom poskytnú viac miesta na hranie.

Aby sa všetko zmestilo

Poschodové postele nájdete v mnohých detských izbách. Šetria miesto a izbe tak ostáva viac miesta na ďalší nábytok. Aj deti totiž potrebujú skrine na oblečenie, regále na hry a hračky. Staršie deti potrebujú tiež písací stolík, nejaké stoličky, kreslo, atď. Voľný priestor, ktorý poschodové postele ani iný nábytok nezaberá, môžu deti využiť na hranie. Ak by ste chceli poschodové postele, ktoré šetria miesto ešte o trochu viac, potom hľadajte také, ktoré majú úložný priestor. V ňom môžete skladovať hračky, a v noci aj periny.

Dbajte na kvalitu výrobku a bezpečnosť vašich detí

Hovorí sa, že vďaka poschodovým posteliam majú k sebe súrodenci o čosi bližšie. Samozrejme na vrchu by kvôli väčšej bezpečnosti malo spávať staršie z detí. Keď sa rozhodujete pre výber poschodovej postele, nezabudnite urobiť pár meraní. Poschodové postele sa totiž vyrábajú v rôznej výške. Preto by sa mohlo stať, že keď doma posteľ zložíte a dieťa si ľahne na vrch, nebude mať dostatok priestoru na to, aby sa mohlo posadiť.

poschodové postele

Poschodové postele s pevnou konštrukciou sú zárukou kvality.

Pri kúpe takejto postele v prvom rade myslite na bezpečnosť vašich detí. Poschodová posteľ by mala byť kvalitná a spojená pevnými spojmi, aby sa rýchlo nerozhegala. Tak isto rebrík by mal byť pevný a jeho hrany by nemali byť veľmi ostré. V opačnom prípade by sa dieťa na nich pri vyliezaní alebo zliezaní nešťastnou náhodou mohlo zraniť. Hlavne vrchná časť by mala byť obkľúčená zábranami, vpredu, vzadu aj po bokoch, a to preto, aby dieťa odtiaľ nespadlo dole. Veľmi ľahko sa to môže stať napríklad počas spánku alebo pri hraní.Veľmi dôležité sú aj rošty do postele. Mali by byť kvalitné, správne rozložené a nie príliš tvrdé. Na roštoch by mal byť umiestnený matrac taktiež dobrej kvality. Od neho závisí kvalita spánku vašich ratolestí a má vplyv aj na správny vývoj chrbtice.