Potrebujete si vymeniť jedálenské stoličky?

Možno, že ste akurát po rekonštrukcii bytu a rozhodli ste sa časť nábytku vymeniť za nový. Jedálenský stôl sa vám zdá ešte celkom fajn, poslúži ešte nejaký ten rôčik, ale stoličky k nemu sú už rozviklané, nepôsobia bezpečným dojmom a chcete si ich vymeniť a dopasovať k tomu ostávajúcemu stolu. Ale ako si vybrať tie správne jedálenské stoličky? Výber materiálov, tvarov a farieb je dnes na trhu skutočne obrovský. Stoličky sa dnes vyrábajú najčastejšie z dreva, preglejky, kovu, plastov alebo v kombinácii týchto materiálov. Individuálna je tiež voľba tvrdosti stoličky. Niekomu sa lepšie sedí na dreve, iní dávajú prednosť mäkkému čalúneniu, sedadlám, poťahom alebo návlekom.

jedálenské stoličky

Ktoré jedálenské stoličky sú najvhodnejšie?

Poťahové látky jedálenských stoličiek

Stoličky do jedálenských priestorov sa vyrábajú z materiálov odolných proti oderu a záťaži, často z kože, umelej kože či pevnej textílie. Poťahové látky stoličiek bývajú špeciálne povrchovo upravené proti škvrnám a tekutinám a dajú sa veľmi ľahko čistiť špeciálnymi penami. Dôležité je tiež konštrukčné riešenie stoličky. Kvalitné jedálenské stoličky mávajú nožné spoje, ktoré zabraňujú ich rozviklaniu. Je dobré si overiť aj váhové zaťaženie stoličky, pretože niektoré typy stoličiek majú obmedzenú nosnosť.

Aká veľká je vaša jedáleň?

Pri výbere jedálenských stoličiek sa treba rozhodovať podľa priestoru. Je nutné si uvedomiť, či kupujete stoličku do malej kuchynky alebo do veľkej jedálne. Do menšieho priestoru je lepšie zvoliť stoličky ľahšie, subtílnejšie alebo aj sklápacie. Do priestrannej jedálne môžete vybrať stoličky masívnejšie s vyšším operadlom, opierkami rúk aj celočalúnené. Počet stoličiek voľte podľa počtu rodinných príslušníkov.

jedálenské stoličky

Trh ponúka široký výber stoličiek

Aký počet jedálenských stoličiek?

Jedálenských stoličiek je možné kúpiť ľubovoľný počet, pokojne aj nepárny. Koľko ich bude potrebné, napovie počet stravníkov, môžete trebárs kúpiť o dve stoličky viac pre nečakané návštevy. Pri ich výbere by sme asi mali prihliadať hlavne na to, aký už máme jedálenský stôl, pretože jedálenské stoličky predsa len pôsobia skôr ako interiérový doplnok. Nad samotným jedálenským stolom by nemalo chýbať osvetlenie, ideálne sú veľké stropné lampy.