Prečo ísť na last minute?

Na Slovensku sú ešte stále ľudia, ktorí neboli na dovolenke pri mori aj napriek tomu, že po tom veľmi túžia. Dôvod je jednoduchý a tým sú financie. Stále si totiž myslia, že dovolenka pri mori by bola „exotická“ aj pre ich peňaženku. To už ale dávno neplatí! Dnes môžete dovolenkovať za výhodné ceny a to najmä vďaka last minute ponukám, ktoré vám ušetria nemalé peniaze. Dovolenka pri mori s vôňou exotiky je dnes už naozaj pre každého. Stačí mať zbalený kufor, vybavenú dovolenku v práci, trochu šťastia a hlavne milovať adrenalín. Takéto zájazdy sú vhodné aj pre ľudí, ktorí si z nejakého dôvodu – najčastejšie kvôli pracovnej vyťaženosti – nemôžu plánovať dovolenku niekoľko mesiacov vopred. Aj kvôli tomu sú last minute dovolenky z roka na rok vyhľadávanejšie a čoraz populárnejšie.

last minute

Dovolenka last minute vám ušetrí nemalé peniaze

First minute vs last minute

Dovolenkári sa delia na dve väčšie skupiny a to na milovníkov first minute a milovníkov last minute zájazdov. First minute ponuky sú najmä pre ľudí, ktorí sa na letnú dovolenku potrebujú tešiť už od Vianoc, hľadajú výhodnú cenu a potrebujú široký výber letovísk. Jednoducho ideálna voľba pre tých, ktorí potrebujú mať všetko dokonale naplánované a nič nenechávajú na poslednú chvíľu. Naopak last minute ponuky vyhľadávajú hlavne dovolenkári s obmedzeným rozpočtom, no chuťou spoznávať stále nové destinácie či kultúru a nevadí im odcestovať doslova na poslednú chvíľu. Takéto cestovanie si vyžaduje značnú trpezlivosť, ale aj rozhodnosť – keď nájdete nejaký skvelý last minute zájazd, musíte sa rozhodnúť hneď, pretože „zájazdy na poslednú chvíľu“ sa míňajú behom pár minút. Potom sa už môžete len tešiť na dobrodružnú dovolenku plnú skvelých zážitkov.

last minute

Dovolenka pri mori

Výhody last minute

Last minute dovolenky sú dnes úplnou senzáciou a majú množstvo výhod. Tou najväčšou sú jednoznačne ušetrené peniaze a to niekedy aj viac než 50 percent. V zásade platí, že čím bližšie k termínu odchodu, tým väčšiu zľavu cestovná kancelária poskytuje. Ďalšou výhodou je to, že vďaka obmedzenej ponuke sa dostanete aj na miesta o ktorých ste dovtedy ani nesnívali. Spoznáte nové miesta aj ľudí a tak zažijete dovolenku plnú dobrodružstva a zábavy. Dobrodružstvom bude už samotné hľadanie takejto ponuky, ktoré je plné adrenalínu – neviete čo vás čaká, ani kde nakoniec skončíte a to je skutočne vzrušujúce!