Prečo sú posteľné obliečky z egyptskej bavlny tie najlepšie?

Ako najlepšia a najznámejšia bavlna na svete má egyptská bavlna mnoho dôvodov byť na seba hrdá. Jej vynikajúca kvalita dodáva výrobkom tkaným z tejto suroviny pevnosť, trvanlivosť a nádhernú mäkkosť. Tým, že sa pestuje vo veľmi špecifických klimatických podmienkach, ide o jeden z najvzácnejších a najluxusnejších druhov dostupnej bavlny. Ide o bavlnu s najodolnejšími bavlnenými vláknami, ktoré vydržia celý život. Zároveň, vďaka počtu vlákien zaručuje prepychovú jemnosť, a preto chce posteľné obliečky z egyptskej bavlny zakúsiť naozaj každý. Preto sa hodí najmä ako úžasný darček pre vašich blízkych.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky z egyptskej bavlny vydržia celý život

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny sú jedinečné vlastnosti

Ak nájdete posteľné obliečky s certifikačným lístkom o pravosti egyptskej bavlny, môžete si byť istý jej dlhotrvajúcou životnosťou. Egyptská bavlna je zároveň dostatočne pevná, a len tak ľahko sa neroztrhne. Jednou z jej výnimočných a vynikajúcich vlastností je aj vysoká schopnosť absorbovať kvapalinu, čím fixuje farbivo hlbším, jasnejším a odolnejším spôsobom. Farba teda zostáva jasná a pružná aj po umytí. Taktiež zostane silná a príjemne mäkká. Dávajte si však pozor, aby ste nepoužívali látkové kondicionéri, ktoré môžu narušiť pevné vlákna tejto suroviny, kvôli čomu táto tkanina môže stratiť svoju mäkkosť a trvanlivosť.

Vďaka jej absorpčným vlastnostiam sa okrem posteľných obliečok hodí tento materiál aj na uteráky a župany na kúpanie.

posteľné obliečky
Vďaka podmienkam na Níle ide o najkvalitnejšie posteľné obliečky

Vďaka Nílu ide o najlepší materiál pre posteľné obliečky

Tá pravá 100% čistá bavlna sa starostlivo vysádza a ručne zbiera v Egypte od roku 1821. Odvtedy ide o konkurenčnú tkaninu ku čistému hodvábu, ktorý sa dovtedy dovážal z východných krajín po legendárnej Hodvábnej ceste. Tak ako všetky rastliny, aj bavlníkové semená potrebujú pre svoje dozrievanie stabilné počasie a rozsiahle zavlažovanie pre neustále dodávanie živín. Egyptská bavlna sa vysádza v miernom podnebí Egypta na úrodnej nílskej pôde. Tieto podmienky spolu s pozornou starostlivosťou jej výrobcov tak tvoria najlepšie prostredie, ktoré pre posteľné obliečky z egyptskej bavlny prináša mimoriadne vlastnosti a špeciálny vzhľad.