Predávate svoj dom? Umývanie fasády vám pomôže zdvihnúť jeho cenu!

Realitný trh momentálne mimoriadne praje tým, ktorí sa rozhodnú predať svoju nehnuteľnosť. Ceny za nehnuteľnosti sa šplhajú čoraz vyššie a dom, ktorí ste kúpili pred piatimi rokmi, môžete teraz predať až o 40% drahšie. Ak však chcete docieliť, aby bola hodnota vašej nehnuteľnosti čo najvyššia, určite sa nevyhnete niekoľkým úpravám svojho bývania. Medzi tie najdôležitejšie patrí napríklad umývanie fasády alebo maľovanie fasády, ale nájdu sa aj menšie úpravy, ktoré prinesú veľký efekt.

umývanie fasády

Nevkusnú fasádu treba premaľovať

Ak sa rozhodnete predať svoj dom, pri predaji musí vyzerať rovnako dobré zvnútra aj zvonka. Prvé, čo potenciálni noví majitelia uvidia, bude fasáda vášho domu. Dnešným trendom sú fasády domov v neutrálnych farbách, preto ak je vaša fasáda ružová, žltá, modrá či zelená, prichádza čas na maľovanie fasády. Výbornou voľbou sú naopak sivé fasády domov či biela fasáda domu.

Je vaša fasáda v neutrálnych odtieňoch? Potom bude stačiť umývanie fasády.

Má vaša fasáda tú správnu farbu, no po rokoch bývania sú na nej viditeľné nečistoty či dokonca riasy a plesne? Potom vás čaká umývanie fasády. Teraz sa to môže zdať ako množstvo, práce, avšak čistá fasáda v tej správnej farbe môže mať obrovský vplyv na výslednú hodnotu vašej nehnuteľnosti, rovnako ako aj na prvý dojem, ktorí z vašej nehnuteľnosti nadobudnú noví potenciálni majitelia.

umyvanie fasady

Maľovanie fasády cena vs. čistenie fasády domu cena

Aby ste mali predstavu aj o cene:

Malé úpravy s veľkým efektom

Umývanie fasády či maľovanie fasády však nie sú jedinou možnosťou, ako zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti pri predaji. Častokrát pomôžu aj menšie úpravy v interiéri, ako napríklad vymaľovanie stien, odstránenie tapiet či nový koberec, ktorý zútulní celý priestor. A samozrejme, najdôležitejšie je, aby bol celý dom správne presvetlený a čistý. Nie je nič horšie, ako keď potenciálni kupujúci prídu do tmavého a zatuchnutého priestoru, v ktorom si vôbec nebudú vedieť predstaviť svoje každodenné fungovanie.