Prehoz na posteľ umocní dekoráciu vašej spálne

Prehoz na posteľ je ľahká a dekoratívna pokrývka na posteľ, ktorú je možné použiť samostatne v teplom počasí alebo ako dekoračný doplnok k pokrývke v chladnom počasí. Prehozy na posteľ sú ideálnymi pokrývkami postelí počas jarných a letných mesiacov a počas jesene a zimy dodajú posteli osobitý prvok štýlu. Poťah, ktorý si dáte na posteľ, môže mať vplyv na štýl vašej spálne a tiež na vaše pohodlie pri spánku. Ak sa snažíte zvoliť medzi prikrývkou a prehozom na posteľ, zvážte rozdiely medzi nimi. Vďaka vlastnostiam jedného môže byť pre vás atraktívnejší ako ten druhý.

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ ZENIT

Prehoz na posteľ má svoju históriu

Prehozy na posteľ existujú už celé storočia. Typicky sú to posteľné prikrývky, ktoré sú tkané, pokrývajú celú posteľ a dopadajú až na podlahu. Sú ideálne pre tradičné spálne a pre ľudí, ktorí radi spia pod veľkými prikrývkami. Prehozy na posteľ sú k dispozícii v širokej škále veľkostí a v závislosti od ročného obdobia sa dajú použiť v kombinácii s plachtami a prikrývkami alebo len s plachtou. V lete je prehoz na posteľ, ktorý sa používa iba s plachtou ideálny na spanie. V zime, pri použití  s obliečkami, vás prehoz na posteľ udrží v teple a pohodlí. Rovnako ako tradičné tkané prehozy, nájdete aj prehozy na posteľ vyrobené zo širokej škály látok v dekoratívnom prevedení vhodných pre dospelých aj pre deti.  Zjednodušene povedané, prehoz na posteľ je poťah na posteľ, ktorý sa používa na jej obliekanie, ale pomocou ktorého sa dá tiež zahriať.

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ ETERNITY LILA

Prikrývky sú hrubšie

Prikrývky a pokrývky patria tiež  do rovnakej kategórie ako prehozy, líšia sa však hrúbkou, veľkosťou a hmotnosťou. Prikrývky sa zvyčajne používajú spolu s kombináciou obliečok. Prehozy sa používajú ako dekorácia. Sú vrstvou postele, ktorú je možné používať počas všetkých ročných období, s obliečkami a prikrývkami v zime a s jednoduchou obliečkou na jar alebo v lete.