Prehoz na posteľ je multifunkčný dekor

Nemáte doma v spálni dostatok uskladňovacích priestorov? Narušujú periny a vankúše celkový dojem zo štýlu vašej spálne? Nechcete prezliekať periny a plachty tak často? Väčšina domácností bojuje s nedostatkom spálňového úložného priestoru. Ak začnete používať prikrývky na posteľ, nebudete musieť naďalej riešiť uskladnenie perín či vankúšov a zjednotíte dojem vašej spálne. Ďalej tým zamedzíte prášeniu sa na posteľ a bielizeň a taktiež eliminujete blednutie farieb posteľnej bielizne. Periny a vankúše však dávajte pod prehoz na posteľ vyvetranej a suché.

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ PLAMENIAK

Prehoz na posteľ a možnosti

Prehoz vám vie ponúknuť jemné vzory ale aj úplne originálne a výrazné kúsky. Spálňu s nimi doladíte k dokonalosti. Pod prehoz na posteľ schováme periny a vankúše a hneď je dokonale ustlané. Zároveň všetko ochránime pred prachom. Mať posteľ ako z katalógu nie je nedosiahnuteľný cieľ. V letných mesiacoch môže prehoz poslúžiť aj ako ľahšia deka. Počas dňa môžeme pod neho kedykoľvek vkĺznuť a užiť si chvíle leňošenia. Pri výbere prehozu berieme do úvahy rozmery lôžka, jeho stavbu, orientáciu v miestnosti a umiestnenia v priestore. Záleží napríklad na tom, či naša posteľ disponuje čelom, alebo či stojí tesne pri stene. Prikrývky môžu byť jednovrstvové aj viacvrstvové, z prírodných či umelých materiálov, tkané, háčkované, zošívané, pletené, napodobňujúce srsť zvierat. Veľkej obľube sa tešia obojstranné prehozy. Stačí ich obrátiť a oživíte vzhľad postele.

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ ETERNITY LILA

Načo dbať pri kúpe?

Pri robení prehozu na posteľ dbajte na to, aby nebol z príliš kĺzavého materiálu. Čím lepšie priľne materiál prikrývky na posteľnú bielizeň, tým menej ho budete musieť uvádzať do pôvodného stavu. Prikrývky sa často vyrába napríklad z fleeceových materiálov, ktoré vám neskĺznu a ani sa tak nešpiní. Farba prehozu by taktiež mala korešpondovať s výmaľbou vašej spálne aj s typom nábytku a doplnkov. Obstaranie nového prehozu na posteľ sa pre vás nemusí byť veľkou investíciou. Predsa len ide väčšinou o obstaranie kusu látky s veľkosťou minimálne 2 × 2 metre.