Priamočiara píla je skutočne univerzálne náradie, ktoré ocení každý domáci kutil

Všetci tí, ktorí denne alebo len občas počas dovolenky či víkendov pracujú s drevom, plechom i ďalšími materiálmi ocenia elektrickú pílu, ktorá im ušetrí čas i námahu. Priamočiara píla patrí jednoznačne k tomu najuniverzálnejšiemu elektrickému náradiu. Ak ste vlastníkom rodinného domu, vidieckej chalupy alebo záhrady, rozhodne sa vám mnohokrát počas roku zíde. Možno, že si plánujete skúsiť vyrábať nejaký rustikálny nábytok do interiéru tej vysnívanej chalupy, a tam sa takáto univerzálnejšia priamočiara píla priam pýta. A aj keď nepatríte medzi zapálených domácich kutilov, občas si ju určite vytiahnete z kufríka. Je ideálna na kratšie, rovné i nepravidelné či krivkové rezy a vhodná je tiež na vykonávanie výrezov.

priamočiare pily

Milwaukee M18 HD18 JSB píla

Práca s takouto pílou je jednoduchá

Priamočiarou pílou prerežete hravo dosky z rôznych druhov dreva, preglejok či drevotriesok. Občas sa stáva, že si potrebujete niečo narezať z plastov, plechu alebo keramiky. S nasadením vhodných plátkov sa priamočiara píla používa aj pri rezaní podlahovej a strešnej krytiny. Práca s priamočiarou pílou je pomerne jednoduchá a bezpečná, avšak jej univerzálnosť je vykúpená niekoľkými obmedzeniami. Na dlhšie rezy je priamočiara píla predsa len trochu pomalá a rezné plochy tiež nie sú celkom presné. Priamočiare píly režú pri pohybe pílového plátku nahor. Manipulácia priamočiarou pílou a jej ovládanie je tým, že základňová doska píly je priťahovaná k rezanému materiálu, pomerne jednoduché.

priamočiare píly

Na čo všetko sa využije priamočiara píla?

Pohodlnosť obsluhy priamočiarej píly

Už ste sa rozhodli pre jej kúpu? Hoci sa nedá si ju v predajni prakticky vyskúšať, je dobré minimálne skúsiť, ako dobre sa vám drží a aké je rozmiestnenie ovládacích prvkov. Nie je rukoväť príliš veľká alebo naopak malá? Posúďte tvar a povrch rukoväte a vyváženosť prístroja. Ako ľahko sa nastavuje jej rýchlosť a uzamknutie na požadovanom nastavení? Dá sa pohodlne zapnúť funkcia predkmitu? Ako ľahko sa vymieňajú pílové plátky? Možno ľahko nastaviť náklon základňovej dosky pre skosené rezy? Ako je na tom priamočiara píla s dĺžkou napájacieho kábla? Hľadajte si odpovede aj na tieto otázky.