Profesionálne panvice potrebujú vhodný sporák

Rôzne typy panvíc sú určite jedným z najdôležitejších druhov riadu v kuchyni. Nielen u nás doma ale aj v profesionálnom prostredí veľkej kuchyne. Často po nich siahneme pri vysmážaní, dusení či grilovaní. Nekupujme si ich každý deň, preto je rozumné pri ich výbere postupovať s rozvahou a premyslene. Dôležitý je aj fakt, na čom budeme variť. Na akom type sporáku.

Dnes už je bežné, že sú panvice určené tak na plynový a elektrický sporák ako aj na sklo-keramickú dosku. Dávajte si pozor, ak máte sporák s indukčnou doskou. Panvica na indukciu totiž musí mať v dnovej časti zabudovanú oceľ. Pre profesionálne panvice je dôležitá ich veľkosť. Kuchár v reštaurácii varí pre mnohých zákazníkov. Pri nákupe panvice sa nevyplatí príliš šetriť. Vďaka kvalitnému materiálu totiž panvica vydrží niekoľko rokov. A okrem toho sa nemusíte obávať, že sa z materiálu bude uvoľňovať počas varenia niečo škodlivého.

Profesionálne panvice majú vždy niečo naviac

Aké panvice sú najobľúbenejšie v profesionálnych kuchyniach?

Profesionálni kuchári používajú rôzne druhy hrncov a panvíc. Uprednostňujú riady z nehrdzavejúcej ocele, hliníka, uhlíkovej ocele, keramiky a liatiny. Tie liatinové sú pre svoju odolnosť a kvalitu konštrukcie vhodnejšie do profesionálnych kuchýň. Hrnce a panvice sú v domácej kuchyni nenahraditeľné. Tento riad je však rovnako dôležitý aj v profesionálnej kuchyni. Keď kuchár varí, nie je to len o výnimočných receptoch alebo jeho zručnostiach, ktoré sa premietnu do kvality ponúkaných jedál. Profesionálni kuchári sa pri výrobe chutných jedál veľmi spoliehajú na svoj riad. Keďže sú odborníkmi na varenie a používajú to najlepšie vybavenie na trhu, má zmysel pri zariaďovaní kuchýň riadiť sa ich praktickým skúsenosťami. Ako sa líšia požiadavky na profesionálny riad od domáceho varenia?

Profesionálne panvice sú ideálne aj na grilovanie

Jedlo od profesionálneho kuchára

Profesionálne varenie je veľmi odlišné od domáceho. Odlišný je nielen samotný prístup, dynamika procesu varenie a prípravy surovín, ale aj rozsah a použité vybavenie. Reštaurácie uspokoja každý deň množstvo zákazníkov. Kuchári teda musia variť rýchlo a efektívne. Potrebujú kvalitné suroviny, šikovný pomocný personál a pestré gastro vybavenie. Preto kuchári potrebujú vysokokvalitné, nárazu vzdorné a trvácne profesionálne panvice, ktoré vydržia hrubé a neustále každodenné používanie.