Profesionálne umývačky riadu pre rýchle umývanie

Dokonale umytý riad by mal byť samozrejmosťou pre každý gastronomický podnik. V kapacitne väčších prevádzkach je nemysliteľné a tiež neekonomické ručné umývanie riadu, alebo používanie umývačky riadu určenej pre domácnosť. Profesionálne umývačky riadu odstraňujú z kuchýň túto nepríjemnú a ťažkú ​​prácu, a zároveň zvyšujú celkovú hygienickú úroveň. Priemyselné umývačky riadu sú vyrábané tak, aby vyhovovali požiadavkám prevádzok spoločného stravovania. Prevádzkovatelia najčastejšie využívajú podstolové umývačky na sklo a drobný riadu. Veľmi obľúbené sú však aj umývačky na čierny riad a umývačky priechodné či tunelové. Tieto umývacie linky sú doslova neoceniteľnými pomocníkmi v najnáročnejších prevádzkach. 

profesionálne umývačky riadu
Profesionálne umývačky riadu môžete umiestniť aj pod pult

Kritéria pre profesionálne umývačky riadu 

Medzi najväčšie rozdiely a kritériá pre profesionálne umývačky riadu možno zaradiť spotrebu vody na jeden umývací cyklus, dĺžku cyklu, ponuku programov, kapacitu umývačky a v neposlednom rade aj obstarávaciu cenu. Profesionálne umývačky riadu majú celkovú spotrebu vody v rozsahu od 1,5 do 4 litrov vody na jeden umývací cyklus. Vďaka krátkemu umývaciemu cyklu je v umývačkách možné umyť od 30 do 80 košov za jednu hodinu práce. Koše možno do umývačiek dokupovať podľa potreby a veľkosti prevádzok. Koše sú priamo určené buď na taniere, sklo, alebo na príbory. Vďaka krátkemu umývaciemu cyklu je u väčšiny umývačiek aj bojler, kde dochádza k predhrievaniu vody, čo značne skracuje umývací cyklus.  

profesionálne umývačky riadu
Profesionálna umývačka na sklo

Nastavenie a údržba 

Aby vaša umývačka dobre fungovala, malo by sa vykonať tiež odborné nastavenie parametrov. Prečo je potrebné tento úkon vykonať? Základným dôvodom je kvalita. Aby boli riady dobre umyté, musí byť nastavenie v poriadku. Ďalší a nemenej dôležitý faktor je spotreba chémie. Správnym nastavením môžete ušetriť za nákup prostriedku na umývanie a prášku. Dôležité je tiež správne namerať tvrdosť používanej vody. Potom sa na základe výsledku nastaví množstvo a typ prostriedkov, ktoré má umývačka používať. Samozrejme že životnosť vašej umýčky viete výrazne predĺžiť aj správnou údržbou a pravidelným čistením.